Microsoft odzyskuje pracownika. GitHub ma nowego wicedyrektora

Microsoft odzyskuje pracownika. GitHub ma nowego wicedyrektora

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:42
31.01.2019
474 wyświetlenia

Platforma GitHub, której głośnego przejęcia dokonał jakiś czas temu Microsoft, wyznaczyła Shanku Niyogi na nowego wiceprezesa do spraw produktów. Niyogi pełnił dotychczas funkcję dyrektora ds. zarządzania produktami w Google Cloud Platform, gdzie pracował od 2017 roku.

Niyogi ogłosił fakt dołączenia do zespołu GitHub w poście na blogu platformy. Zapewnił, że jego zespół będzie pracował nad tym, aby między innymi pomóc w budowie i zarządzaniu społecznością, która funkcjonuje wokół GitHub. Wyznaczeni opiekunowie mają specjalne uprawnienia niezbędne do nadzorowania społeczności na platformie.

W 2018 roku nasza społeczność powiększyła się o ponad 8 milionów użytkowników i ponad 40 procent liczby repozytoriów. Ten wzrost stawia przed nami nowe wyzwania: uczynienie GitHub najlepszym i produktywnym miejscem dla każdego rodzaju programisty. [...]

Przed nawiązaniem współpracy z Google Niyogi był wiceprezesem w Chef Software, gdzie nadzorował zarządzanie produktem i doświadczeniem użytkownika. Wcześniej spędził ponad 18 lat w firmie Microsoft, gdzie pełnił różne role. Niyogi rozpoczął współpracę z gigantem oprogramowania w styczniu 1998 roku. Był wówczas inżynierem oprogramowania w nieistniejącym już Microsoft Chat, czyli kliencie do przesyłania wiadomości, który był elementem Windows 98. Jego współpraca z Microsoft zakończyła się w 2016, po czym postanowił przejść do Google. Można więc uznać, że na pewien sposób jego kariera zatoczyła koło.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/shanku-niyogi-joins-github-as-senior-vice-president-of-product

Polecamy również w kategorii GitHub