Microsoft obiecuje 3 lata aktualizacji Androida na Surface Duo

Microsoft obiecuje 3 lata aktualizacji Androida na Surface Duo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:42
13.08.2020
2409 wyświetleń

Do niedawna jedynie urządzenia Google Pixel miały zagwarantowane aktualizacje OS przez 3 lata. Ostatnio taką obietnicę był w stanie złożyć również Samsung, którego flagowe modele Galaxy będą otrzymywać do 3 generacji Androida od premiery, co przy rocznych wydaniach Androida również oznacza 3 lata. Do tego elitarnego grona dołączył teraz Microsoft.

Gwarantowane aktualizacje Androida to dla większości producentów smartfonów kłopotliwa sprawa. Dobrze o tym wie również lwia część użytkowników, którzy zwykle nie mogą liczyć na nic więcej niż preinstalowana wersja Androida plus ewentualne pomniejsze aktualizacje. Wygląda na to, że nie będzie to problemem w Surface Duo. Microsoft potwierdził, że jego pierwszy składany smartfon będzie wspierany aktualizacjami systemu i zabezpieczeń przez trzy lata. To naprawdę mocne zobowiązanie, biorąc pod uwagę, że Duo jest pierwszym urządzeniem Microsoftu z Androidem.

Niewielu producentów może zagwarantować tak długi okres wsparcia. Microsoft dołączył tym samym do Google z jego serią Pixel i Samsunga z liniami Galaxy S10, Galaxy S20, Note 10 i Note 20. Pod tym względem atrakcyjną ofertę ma też OnePlus, który zapewnia 3 lata aktualizacji bezpieczeństwa i dwa lata aktualizacji OS jako minimum.

Choć mówimy tu o rekordowych okresach wsparcia, to patrząc z perspektywy PC, wydają się one śmiesznie krótkie. Przykładowo systemy Windows oferują wsparcie ze stałymi aktualizacjami zabezpieczeń przez ponad 10 lat, a system nowej generacji — Windows 10 — również ze stałym dopływem nowych funkcjonalności co pół roku. Nie bez powodu porównywano cykle wydawnicze Windows 10 i Androida. Różnice polegają na tym, że ten pierwszy ma dwukrotnie wyższą częstotliwość, ale też znacznie dłuższy okres serwisowania. Wielu fanów i znawców Androida uważa, że branżowym standardem powinno być 5 lat wsparcia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.androidauthority.com/microsoft-surface-duo-android-updates-1147535/

Polecamy również w kategorii Surface Duo