Menu kategorii
 • Microsoft kończy wsparcie dla PHP w Windows

  Microsoft kończy wsparcie dla PHP w Windows

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:41
  13.07.2020
  2064 wyświetlenia

  Microsoft ogłosił swoje plany zakończenia wsparcia dla PHP w Windows, które obecne jest jeszcze od czasów Visty. Gigant wspiera jeszcze rozwój i poprawki PHP w wersjach 7.2 — 7.4, jednak wraz z następnym dużym wydaniem 8.0 przestanie być on obsługiwany. Z czym się to wiąże?

  Szczegółowe plany firmy ujawnił Dale Hirt, project manager PHP w Microsoft, który na liście mailingowej php.internals napisał:

  Wspieramy obecnie PHP z działaniami rozwojowymi i kompilacyjnymi dla PHP 7.3 i PHP 7.4. Dodatkowo pomagamy w budowaniu PHP 7.2 w Windows, gdy wymagane są poprawki bezpieczeństwa. Jednakże, podczas gdy teraz wyłania się PHP 8.0, chcieliśmy powiadomić społeczność o naszych obecnych planach na przyszłość.

  Wiemy, że obecna kadencja wynosi 2 lata od wydania dla poprawek błędów i następujący po nich 1 rok na poprawki bezpieczeństwa. Oznacza to, że PHP 7.2 przestanie być wspierany w listopadzie. PHP 7.3 przejdzie na etap samych poprawek zabezpieczeń w listopadzie. PHP 7.4 będzie miał jeszcze jeden rok poprawek błędów, a później jeden rok poprawek zabezpieczeń. Jesteśmy zobowiązani do utrzymania rozwoju i budowania PHP w Windows dla [wersji] 7.2, 7.3 i 7.4, dopóki będą oficjalnie wspierane. Nie będziemy jednak wspierać PHP w Windows w żadnej formie w wersji 8.0 i wyższych.

  Microsoft nie podał przyczyn tej decyzji. A co ona właściwie oznacza dla deweloperów? Do tej pory, jeśli korzystali z "php.exe" albo "mod_php7.dll" lub WebAPI o innej nazwie, to używali buildów PHP od Microsoft lub skompilowanych samodzielnie. Kontrybutorka PHP SaraMG wyjaśnia, że wiadomość oznacza, że Microsoft nie będzie produkował oficjalnych buildów PHP, począwszy od wersji 8, ale NIE oznacza, że nie będzie robił tego nikt inny. Pojawia się też inna opcja — uruchomienie WSL i używanie PHP w środowisku Linux.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://news-web.php.net/php.internals/110907

  Polecamy również w kategorii Windows 10