Microsoft gwarantuje 3 lata aktualizacji dla Surface Duo 2

Microsoft gwarantuje 3 lata aktualizacji dla Surface Duo 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:51
27.09.2021
1742 wyświetlenia

Unijne prawo staje się coraz bardziej prokonsumenckie. Obecnie rozważany jest pomysł obowiązku dostarczania aktualizacji smartfonów przez 7 lat. To znacznie więcej, niż obecny standard, który w przypadku szanujących się producentów wynosi ok. 2-3 lata. W to maksimum uderza również Microsoft, który już po raz drugi zobowiązał się do dostarczania aktualizacji swojego smartfona przez określony czas.

Kiedy zeszłej jesieni do sprzedaży trafiła pierwsza generacja Surface Duo, Microsoft obiecał dla niego 3 lata aktualizacji Androida. Przedtem tak długi okres wsparcia gwarantowało niewielu producentów, takich jak np. Google i Samsung. Do tego elitarnego grona dołączył Microsoft, tak naprawdę porywając się na wiele, bo oprócz aktualizacji OS obiecano również aktualizacje zabezpieczeń... a w końcu był to pierwszy w historii smartfon Microsoftu.

Teraz, gdy producent szykuje się do premiery Surface Duo 2, Microsoft wyjawił swoje zobowiązania redakcji Android Authority. Chyba nie będzie zaskoczeniem, że są one takie same, jak rok temu, czyli jak powiedział rzecznik:

Zobowiązujemy się przez trzy lata dostarczać aktualizacje OS i zabezpieczeń.

Microsoft potwierdził też, że pracuje nad wprowadzeniem Androida 11 na Surface Duo pierwszej generacji (na drugiej będzie już preinstalowany) przed końcem tego roku. Część komentatorów uważa to za lekkie rozczarowanie, bo w końcu w przyszłym albo jeszcze kolejnym miesiącu spodziewana jest premiera Androida 12.

Surface Duo 2 jest już dostępny w przedsprzedaży na wybranych rynkach, wśród których niestety nie ma Polski. Ceny w przeliczeniu wynoszą 5930 — 7120 zł. Początek dostępności już 21 października.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.androidauthority.com/microsoft-surface-duo-2-updates-3029698/

Polecamy również w kategorii Surface Duo