Microsoft chwalony za dobre podejście do napraw sprzętu

Microsoft chwalony za dobre podejście do napraw sprzętu

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
11:30
26.01.2022
1825 wyświetleń

Nowoczesny sprzęt elektroniczny nie jest łatwy do naprawienia w warunkach domowych. Zwłaszcza w dobie ciągłego zmniejszania rozmiaru sprzętu, przy pakowaniu w niego coraz bardziej zaawansowanych podzespołów. Częściowo jest to celowe działanie producentów, aby sprzętu nie naprawiać, a kupować nowy, a jeżeli już naprawiać, to w autoryzowanych serwisach przez producentów, których nie ma zbyt dużo.

W końcu jednak producenci elektroniki odchodzą od tego typu praktyk i konstruują swoje urządzenia tak, aby użytkownik mógł je naprawiać samodzielnie.

Na ten temat zrobiło się głośno po twitterowym wpisie prezydenta USA Joe Bidena, popierającego ideę right to repair i chwalącego m.in. Microsoft oraz Apple za zmianę podejścia do sprawy.

W przypadku Microsoftu chodzi o zapowiedzianego niedawno taniego laptopa Surface SE dla uczniów i studentów. Urządzenie ma być bardzo proste w naprawie, a wszystkie części zamienne będą dostępne w autoryzowanych serwisach. W zeszłym roku Microsoft wydał również zestaw narzędzi i instrukcji podstawowych napraw droższych urządzeń Surface.

Dobrze, że producenci sprzętu premium wracają do udostępniania instrukcji napraw. Lata temu prym w takim podejściu wiodło IMB/Lenovo, udostępniające całe dokumentacje napraw swoich laptopów, pomagające wymienić nawet najmniejsze podzespoły.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/president-biden-takes-credit-microsoft-pivoting-its-right-repair-stance

Polecamy również w kategorii Surface