Microsoft chce być firmą od słuchawek. Jest już pierwsza inwestycja

Microsoft chce być firmą od słuchawek. Jest już pierwsza inwestycja

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:59
03.10.2018
807 wyświetleń

Microsoft poszerzył wczoraj swoje portfolio sprzętowe o nowe urządzenie. Nie jest to Surface Phone, ale słuchawki Surface Headphones. Nieco później Panos Panay powiedział w wywiadzie, że firma planuje dalej przesuwać granice możliwego za pomocą urządzeń Surface, a Surface Headphones mogą być tu punktem wyjścia. Szef działu Surface nie zdradzał wielu szczegółów, ale wygląda na to, że te akurat słowa można potraktować bardzo dosłownie.

Microsoft jako producent słuchawek dopiero debiutuje, ale jego apetyt na dalsze innowacje w tej materii bynajmniej nie słabnie. Podano dziś do informacji, że firma zainwestowała w startup Human Inc., specjalizujący się w inteligentnych słuchawkach. Firma, która zaczynała na Indiegogo, rozwija bezprzewodowe słuchawki Sound, gdzie pojęcie "bezprzewodowe" nabiera zupełnie nowego znaczenia. Słuchawki te są bowiem pozbawione pałąka czy innych konstrukcji, które utrzymują je na głowie. Sound mają ponadto oferować wygodne kontrolowanie dotykowe, wysoką jakość dźwięku, większe przetworniki, dobrą izolację, a także inteligentne funkcje, takie jak sterowanie głosem.

Human Inc. zebrał właśnie 21 milionów dolarów w inwestycji z serii B, w której to Microsoft był prominentnym inwestorem strategicznym. Technologia słuchawkowa to dla Microsoftu w zasadzie nowość i dotąd nie słyszało się o inwestycjach firmy w ten sektor. Okazuje się tymczasem, że - jak mówił dziś Panos Panay - wciąż pozostaje tu jeszcze wiele do zrobienia.

Microsoft najwyraźniej rozpoznał jeszcze jeden obszar dla innowacji, w którym może się wykazać. Fundusze, jakimi dysponuje Gigant z Redmond, trudno porównać z jakimikolwiek innymi. Jeśli firma będzie kontynuować inwestycje (a w przyszłości pewnie nawet przejęcia startupów), linia Surface Headphones może okazać się jedną z ciekawszych na rynku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-want-to-be-a-headphone-company-invests-in-innovative-headphone-startup/

Polecamy również w kategorii Surface