Microsoft Whiteboard wkrótce z opcjami kopiowania/wklejania składników Loop

Microsoft Whiteboard wkrótce z opcjami kopiowania/wklejania składników Loop

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:00
23.11.2022
495 wyświetleń

Jak podaje harmonogram zmian w Microsoft 365, do aplikacji Whiteboard w przeglądarce, Teams i na Windows trafi nowa funkcjonalność. Pozwoli ona użytkownikom kopiować/wklejać aktywne składniki Loop z innych aplikacji na platformie Microsoft 365. Co to dokładnie znaczy?

Już wcześniej składniki Loop pojawiły się na czacie Microsoft Teams w celu tworzenia na żywo różnego rodzaju treści. Wkrótce składniki Loop dostępne będą także w aplikacjach Word dla sieci Web, Whiteboard oraz Outlook dla systemu Windows i Outlook dla sieci Web. Loop daje użytkownikom unikalny sposób, który pozwala im myśleć, planować i tworzyć razem w czasie rzeczywistym — niezależnie od ich lokalizacji — zwłaszcza w obliczu rosnącego udziału pracy hybrydowej.

Microsoft Teams - nowości w 2022 roku Ignite

Funkcjonalność pozwala użytkownikom wysyłać składniki, takie jak tabele czy listy zadań. Każda osoba z dostępem może wprowadzać zmiany, a także przeglądać te, które zostały już wprowadzone. To z kolei ułatwia wspólną pracę nad projektami, wymianę pomysłów i podejmowanie decyzji. Jak czytamy w harmonogramie zmian w Microsoft 365:

Użytkownicy będą mogli kopiować/wklejać, przeglądać i edytować składniki Loop na żywo w Whiteboard. Ta funkcja jest kontrolowana przez zasady OCPS Create and view Loop files in Microsoft apps that support Loop, która ma zastosowanie do wszystkich aplikacji Microsoftu obsługujących składniki Loop.

Według planu funkcjonalność zacznie być wdrażana na początku grudnia i stanie się ogólnodostępna do końca roku. Warto jednak zauważyć, że osoby korzystające z aplikacji Whiteboard na swoich urządzeniach mobilnych będą mogły jedynie przeglądać i edytować składniki Loop, a możliwość kopiowania/wklejania może pojawić się dopiero w przyszłej aktualizacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://m365admin.handsontek.net/live-copypaste-support-for-loop-components-in-microsoft-whiteboard/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365