Menu kategorii
 • Microsoft Whiteboard dostępny na czacie i kanałach Teams oraz na Androidzie

  Microsoft Whiteboard dostępny na czacie i kanałach Teams oraz na Androidzie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  13:19
  12.03.2021
  1938 wyświetleń

  Microsoft Whiteboard debiutował kilka lat temu i przez ten czas zdołał zintegrować się już z paroma innymi aplikacjami. Jako tablica umożliwiająca swobodną pracę wielu osób jednocześnie, idealnym dla niego miejscem okazał się Teams. Przykładowo na początku 2019 roku Whiteboard został zintegrowany ze spotkaniami zespołów. To jednak nie jedyne miejsce, w którym chcielibyśmy go używać.

  Whiteboard na kanałach i czatach w Teams

  Microsoft ogłosił wczoraj dostępność Whiteboard na kanałach zespołów i czacie. Mogą z tego skorzystać np. uczestnicy projektów i ciągnących się długimi miesiącami czatów, dla których można teraz utworzyć tablicę powiązaną z kanałem albo czatem. Ich członkowie mogą teraz przechodzić na tablicę w dowolnym momencie, jako że praca z Whiteboard nie musi ograniczać się do jednorazowej sesji.

  Whiteboard w Teams

  Aby to włączyć, klikamy przycisk "+" na górze dowolnego kanału lub czatu Teams i w oknie "Dodaj kartę" wyszukujemy "Whiteboard". Możemy od razu wprowadzić nazwę tablicy i opcjonalnie powiadomić uczestników czatu/kanału o tej nowości.

  Whiteboard na Androidzie

  Microsoft przypomniał też o nowości z zeszłego tygodnia, jaką jest samodzielna apka Whiteboard na Androida. Korzysta ona z osiągnięć uzyskanych podczas przebudowy doświadczenia Whiteboard w przeglądarce i Teams. Whiteboard na Androida przeniósł nas o duży krok bliżej realizacji naszej wizji przestrzeni współpracy do ideacji, która jest łatwo dostępna z dowolnego urządzenia i integruje się bez przeszkód z przepływami pracy, których zespoły już używają — twierdzi Microsoft.

  Whiteboard na AndroidaWhiteboard na AndroidaWhiteboard na Androida

  Aby zacząć korzystać z tej wersji, na urządzeniu powinien znajdować się Android 6.0 Marshmallow lub jego nowsza wersja. Aplikację można pobrać z Play Store lub zarządzanego Play Store, jeśli administrator naszej dzierżawy wymaga logowania na koncie szkolnym lub służbowym. Na chwilę obecną Whiteboard na Androida wymaga logowania na tego typu koncie. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule sprzed tygodnia: Microsoft Whiteboard wreszcie z własną aplikacją na Androida.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/introducing-microsoft-whiteboard-for-android-and-whiteboard-for/ba-p/2197331

  Polecamy również w kategorii Teams