Microsoft Visio już dostępny dla użytkowników komercyjnych Microsoft 365

Microsoft Visio już dostępny dla użytkowników komercyjnych Microsoft 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:35
02.11.2021
2170 wyświetleń

W sierpniu Microsoft zaczął udostępniać aplikację internetową Visio subskrybentom komercyjnym Microsoft 365. Od tamtej pory firmowi użytkownicy M365 lub O365 może korzystać z kluczowych funkcji edytora diagramów bez dodatkowych opłat. Wczoraj gigant poinformował o ogólnoświatowym wydaniu aplikacji Visio w Microsoft 365. Co to właściwie oznacza i jak zacząć korzystać z Visio?

Dziś 75 milionów ludzi może tworzyć, edytować i udostępniać diagramy — w aplikacji internetowej Visio lub bezpośrednio w Microsoft Teams — w ramach ich subskrypcji Microsoft 365. Jeśli nadal nie widzisz włączonego Visio w swoim wdrożeniu, trzymaj się! Zaczęliśmy udostępniać Visio w Microsoft 365 dla kwalifikujących się subskrybentów na całym świecie i spodziewamy się ukończyć wdrażanie do końca stycznia 2022 roku.
— Mukul Kumar, Sr. Product Marketing Manager w Microsoft

Visio w Microsoft 365 zawiera kluczowe funkcjonalności aplikacji i pozwala pracownikom łatwo tworzyć podstawowe diagramy, schematy blokowe, matryce biznesowe, diagramy Venna, diagramy cykli, piramid czy procesów, a także podstawowe schematy blokowe z kilkudziesięcioma szablonami i setkami kształtów. Aplikacja internetowa (Visio for the web) zawiera podstawowe możliwości prgoramu. Dla użytkowników wymagających bardziej specjalistycznych składników polecane są samodzielne subskrypcje: Visio Plan 1 lub Visio Plan 2.

Po włączeniu Visio w danym wdrożeniu Microsoft 365 lub Office 365 użytkownicy w firmie mogą uzyskać dostęp do aplikacji Visio na stronie Office.com, wybierając ikonę launchera aplikacji w lewym górnym rogu i wybierając Visio. Aplikacja jest też dostępna wewnątrz Microsoft Teams, gdzie można ją wybrać z listy "Nowy" w zakładce "Pliki" dowolnego kanału zespołu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/microsoft-visio-is-rolling-out-to-microsoft-365-commercial/ba-p/2897903

Polecamy również w kategorii Microsoft 365