Menu kategorii
 • Microsoft Teams pozwala tworzyć własne sceny w Trybie wspólnym

  Microsoft Teams pozwala tworzyć własne sceny w Trybie wspólnym

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:31
  06.09.2021
  1180 wyświetleń

  Tryb wspólny w Microsoft Teams wykorzystuje technologię AI do wycinania osób z ich strumieni wideo i umieszczania ich na wspólnym tle, dzięki czemu mogą się poczuć, jakby znajdowali się w tym samym pokoju. Microsoft oferuje użytkownikom kilka różnych scen trybu wspólnego, a na konferencji Inspire 2021 ogłosił, że umożliwi programistom tworzenie własnych, niestandardowych scen. Narzędzie do tego służące właśnie się pojawiło.

  Niestandardowe sceny trybu wspólnego w Microsoft Teams dają twórcom szerokie pole manewru, dzięki czemu mogą zabrać uczestników spotkania w praktycznie dowolne miejsce, na przykład zdigitalizowane pomieszczenie we własnym biurze. Służy do tego wydane właśnie narzędzie Microsoft Scene studio. Rolą dewelopera jest zdefiniowanie sceny i stanowisk, dostarczenie obrazów w formacie PNG, zadbanie o maksymalną rozdzielczość i rozmiar sceny, a także o przezroczystość obrazów. Twórca powinien mieć również konto Microsoft Developer, znać platformy Microsoft Teams Developer Portal i App Studio, rozumieć koncepcję sideloadingu i upewnić się, że ma zezwolenie na wgrywanie niestandardowej aplikacji.

  Na niestandardową scenę składają się takie elementy, jak stanowiska zarezerwowane dla organizatora spotkania i prezenterów, stanowiska i obrazy dla poszczególnych uczestników z dającymi się dostosować parametrami wysokości i szerokości, koordynaty XYZ dla stanowisk i obrazów oraz kolekcje obrazów, które nakładają się, tworząc jeden obraz.

  Więcej na temat tworzenia scen niestandardowych można znaleźć w dokumentacji Microsoft Teams (w j. angielskim).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/platform/apps-in-teams-meetings/teams-together-mode

  Polecamy również w kategorii Teams