Menu kategorii
 • Microsoft Teams ma już 115 mln aktywnych użytkowników dziennie, prawie 4x więcej niż na początku roku

  Microsoft Teams ma już 115 mln aktywnych użytkowników dziennie, prawie 4x więcej niż na początku roku

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:28
  28.10.2020
  2038 wyświetleń

  Microsoft ogłosił swoje wyniki finansowe obejmujące miniony kwartał. Jak zwykle, korzystając z okazji, CEO Satya Nadella poprowadził webcast, w którym bardziej szczegółowo omówił ostatni okres, a także nakreślił plany na przyszłość. W trakcie tego webcastu padła też ciekawa informacja dotycząca aktualnego stanu Teams. Okazuje się, że grono jego użytkowników znów się powiększyło!

  Informację podał Corporate Vice President działu Communications, Frank Shaw, a następnie przytoczył ją na Twitterze. Wyjawił on, że Microsoft Teams ma już 115 milionów aktywnych użytkowników dziennie. Dla porównania — pod koniec kwietnia ich liczba wynosiła 75 milionów, w drugiej połowie marca — 44 miliony, a na początku marca — 32 miliony.

  Frank Shaw podał również, że użytkownicy Microsoft 365 generowali ponad 30 miliardów minut współpracy w ciągu pojedynczego dnia w tym kwartale. Ma to częściowy związek z Teams, który co prawda stanowi centrum współpracy w Microsoft 365, ale nie jest jedyną aplikacją, która na to pozwala. Współpraca nad dokumentami jest oczywiście możliwa także w samodzielnych aplikacjach Office czy platformach, takich jak OneDrive. Nie zostało to sprecyzowane, niemniej jednak liczba i tak robi wrażenie.

  Microsoft Teams - Slack

  W poprzednich akapitach pisaliśmy o zmianach w tym roku, które sprawiły, że "Zespoły" zyskały miliony nowych użytkowników. Na wykresie powyżej (źródło: Statista) możemy zobaczyć, jak to wyglądało wcześniej, jeszcze przed wybuchem pandemii. Przez pierwszy rok dostępności Teams piął się w górę dość wolno, by następnie od roku 2018 mocno przyspieszyć. Liczba jego aktywnych użytkowników rośnie wykładniczo i coraz krótsze stają się interwały czasu, w których się podwaja.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-teams-now-has-more-than-115-million-daily-active-users

  Polecamy również w kategorii Teams