Microsoft Teams liderem w Magicznym Kwadrancie Gartnera

Microsoft Teams liderem w Magicznym Kwadrancie Gartnera

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:00
01.12.2022
563 wyświetlenia

Microsoft po raz kolejny został uznany za lidera w Magicznym Kwadrancie Gartnera (Gartner® Magic Quadrant™). Tym razem na ten tytuł zasłużył sobie jako dostawca platformy Microsoft Teams — kwadrant dotyczy bowiem zunifikowanej komunikacji jako usługi (Unified Communications as a Service, UCaaS) w ujęciu globalnym. Kto jeszcze tam się znalazł?

Microsoft jako wydawca Teams znalazł się w kwadrancie liderów w zestawieniu 2022 Gartner® Magic Quadrant™ for Unified Communications as a Service (UCaaS), Worldwide. To już 4 rok z rzędu, w którym gigant zdobył ten tytuł. Co więcej, został oceniony najlepiej zarówno pod względem możliwości wykonawczych (Ability to Execute), jak i kompletności wizji (Completeness of Vision). Innymi słowy na obu tych osiach figuruje najwyżej, co czyni go najlepszym dostawcą zunifikowanej komunikacji jako usługi.

2022 Gartner® Magic Quadrant™ for Unified Communications as a Service (UCaaS), Worldwide

Poza gigantem z Redmond w kwadrancie liderów znaleźli się RingCentral, Zoom, Cisco i 8x8. Chwaląc się tym osiągnięciem, Microsoft skorzystał z okazji i udostępnił garść aktualnych statystyk:

Z 270 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie Microsoft Teams stał się kluczowy dla sposobu, w jaki setki milionów ludzi spotykają się, rozmawiają, czatują, współpracują i robią biznes. W miarę wychodzenia z pandemii obserwujemy wzrost wykorzystania i zaangażowania w Teams — użytkownicy wchodzą w interakcje z Teams średnio 1500 razy w miesiącu i spędzają więcej czasu na czacie w Teams niż w poczcie e-mail.
— Nicole Herskowitz, Vice President w Microsoft Teams

Microsoft uważa, że to uznanie jest rezultatem wizji i starań wielu osób w firmie. Gigant jednocześnie dziękuje klientom i partnerom za uczynienie tego możliwym. Wasze opinie, pomysły i współpraca nieustannie nas inspirują do podnoszenia wyżej poprzeczki i kształtowania Teams, aby lepiej wam słuszył — dodaje Herskowitz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2022/11/30/microsoft-named-a-leader-in-2022-gartner-magic-quadrant-for-unified-communications-as-a-service-worldwide/

Polecamy również w kategorii Teams