Menu kategorii
 • Microsoft Planner staje się ładniejszy

  Microsoft Planner staje się ładniejszy

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:19
  25.11.2020
  2398 wyświetleń

  Microsoft Planner w końcu otrzymuje nową funkcję, która pozwoli użytkownikom dodawać niestandardowe obrazy tła do ich planów. Według harmonogramu zmian w Microsoft 365 funkcja "Smart Backgrounds" jest obecnie w fazie rozwoju, zaś jej ogólnej dostępności spodziewamy się w styczniu.

  Planner co prawda umożliwia tworzenie wielu planów, ale generalnie nie różnią się one aż tak bardzo od siebie, ponieważ mają takie same, zwykłe tło. Niestety, do tej pory Microsoft nie zapewnił sposobu na spersonalizowania tła planu, co czasem może utrudnić wyszukiwanie i rozróżnianie planów na pierwszy rzut oka. Dzięki zapowiadanej funkcji inteligentnego tła ("Smart Backgrounds") użytkownicy będą mogli wyświetlić sugerowane tła, a następnie dodawać je do każdego planu. Jak wyjaśnia opis w harmonogramie, tła są "inteligentne" dlatego, że aplikacja automatycznie przeanalizuje tytuł planu, aby dopasować do niego najlepsze grafiki:

  Planner: Inteligentne tła
  Dodawaj adekwatne i unikalne obrazy tła do swoich planów Plannera poprzez inteligentne rekomendacje obrazów w oparciu o tytuł planu.

  Microsoft pracuje również nad nowym interfejsem ustawień Plannera. Zostaną one podzielone na trzy grupy: Ogólne, Grupa i Powiadomienia. Powinno to ułatwić odnalezienie odpowiednich ustawień przez użytkownika. Podsumowując, zmiany te będą mile widzianym dodatkiem do Plannera, który już od jakiegoś czasu prosił się o nieco więcej świeżości.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/roadmap?filters=&searchterms=66578

  Polecamy również w kategorii Planner