Microsoft Lists - aplikacja na iOS już dostępna do pobrania z App Store

Microsoft Lists - aplikacja na iOS już dostępna do pobrania z App Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:35
20.01.2021
502 wyświetlenia

Na konferencji Build w zeszłym roku Microsoft zapowiedział nową usługę o nazwie Microsoft Lists. Jest to apka bazująca na funkcjonalności list programu SharePoint, ale oferuje bardziej przyjazny interfejs użytkownika i jest łatwo dostępna z dowolnego urządzenia. Po kilku miesiącach Listy zostały zintegrowane z Teams i stały się ogólnodostępne dla użytkowników Microsoft 365. We wrześniu ruszyły natomiast testy samodzielnej wersji na iOS. Teraz wersja ta przechodzi w ogólną dostępność.

Od września zeszłego roku istniała możliwość testowania Microsoft Lists na iOS, jeśli zarejestrowaliśmy się jako osoba zainteresowana wczesny dostępem do bety. Dopiero teraz aplikacja stała się ogólnodostępna i można ją pobrać bezpośrednio z App Store, bez konieczności wypełniania formularzy czy otwierania jej wewnątrz Teams. Wśród najważniejszych jej funkcji można wymienić:

  • Dostęp do naszych list, jak też list udostępnionych nam. Możemy również tworzyć nowe listy, edytować ich elementy i łatwo udostępniać innym osobom.
  • Tryb offline z możliwościami przeglądania i edytowania list bez połączenia z Internetem. W trybie offline listy działają w oparciu o dane lokalnych i nie wymagają synchronizowania z Microsoft 365. Działania, takie jak sortowanie, filtrowanie, grupowanie i przewijanie list, odbywają się bezpośrednio na urządzeniu.
  • Cofanie i przywracanie zmian. Aby cofnąć zmiany, wystarczy stuknąć przycisk Cofnij. Działa to i w drugą stronę. Jeśli chcemy anulować cofnięcie zmiany, wystarczy kliknąć Przywróć.
  • Powiadomienia przez @wzmiankowanie. Podobnie jak w innych aplikacjach Office, możemy oznaczać osoby poprzez @wzmiankowanie ich w komentarzach listy. Osoby te otrzymają powiadomienie i link do elementu, na który chcemy skierować ich uwagę.
  • Robienie i dodawanie zdjęć ze wsparciem dla kodów QR, korzystanie z gotowych szablonów, personalizacja widoków, ciemny motyw i orientacja pozioma, wbudowane zabezpieczenia danych klasy korporacyjnej, wsparcie dla zasad MDM i MAM oraz wiele innych.

Microsoft Lists na iOS

Aby zalogować się w Microsoft Lists, nasza organizacja musi posiadać komercyjną licencję Office 365, która zawiera program SharePoint. Aplikację na iOS możemy natomiast pobrać bezpośrednio z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://apps.apple.com/us/app/microsoft-lists/id1530637363

Polecamy również w kategorii Microsoft 365