Menu kategorii
 • Microsoft Exchange Server 2010 wydany

  Microsoft Exchange Server 2010 wydany

   Monika Karcz
  Monika Karcz
  22:13
  10.11.2009
  4322 wyświetlenia

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podczas odbywającej się w Berlinie konferencji TechED Europe, Stephen Elop - prezes działu Microsoft Business Division - poinformował o nowym wydaniu serwera komunikacyjnego Exchange Server 2010.

  Zdaniem Microsoftu nowy Exchange Server 2010 umożliwia znaczne obniżenie kosztów komunikacji w przedsiębiorstwie - w grę wchodzi oszczędność rzędu 50 do 80%. Serwer wyposażony został w mechanizmy zapewniające szybki dostęp do informacji oraz łatwe przywrócenie ich po awarii. Ponadto dla użytkowników mobilnych nowa edycja wnosi większą elastyczność dostępu, zintegrowane funkcje archiwizacji i rozbudowane opcje samoobsługi. Elop podczas swojej wypowiedzi zaznaczał, że Exchange Server 2010 zapewnia 20% wzrostu wydajności w codziennej pracy z skrzynkami mailowymi, pocztą głosową, komunikatorami internetowymi i wiadomościami tekstowymi. Dodaje również, iż w połączeniu z Windows 7 i Windows Server 2008 R2 nowy produkt przyczynić się może do znacznego wzrostu produktywności przedsiębiorstwa.

  Finalna wersja Exchange Server 2010 dostępna jest już dla subskrybentów MSDN i TechNet. Wersję testową pobrać można z oficjalnej strony producenta.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=30790&catid=3

  Polecamy również w kategorii Microsoft Servers