Microsoft Edge pozwala już pobierać motywy od zewnętrznych wydawców

Microsoft Edge pozwala już pobierać motywy od zewnętrznych wydawców

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:55
18.02.2021
1517 wyświetleń

W zeszłym miesiącu z okazji 1 urodzin nowego Edge Microsoft udostępnił 24 ekskluzywne motywy, przy pomocy których możemy spersonalizować przeglądarkę, a także zapowiedział nadejście kolejnych w przyszłości. Kolejnym krokiem w tej materii jest umożliwienie instalowania motywów od zewnętrznych wydawców.

Do tej pory na drodze do instalowania motywów z zewnątrz stał fakt, że Microsoft nie pozwalał deweloperom publikować motywów w sklepie z dodatkami. Właśnie się to zmienia, jako że w sekcji Motywy na portalu z dodatkami pojawiły się produkcje innych niż Microsoft deweloperów. W tej chwili ich liczba jest bardzo ograniczona (dosłownie kilka), a Microsoft nie ułatwia ich wyszukania. Po pierwsze, na stronie kategorii wyświetlane są tylko motywy od firmy Microsoft, a po drugie, zwykła wyszukiwarka dodatków nie ma opcji filtrowania według kategorii "Motywy". To jednak można Microsoftowi wybaczyć, jako że są to dopiero początki przygód z motywami.

Edge - motywy

Dostępne motywy spoza stajni Microsoft też nie robią wielkiego wrażenia. Mamy tu na przykład "Dark Theme for Microsoft Edge" i "Complete Black Theme for Microsoft Edge", które jedynie zmieniają kolor górnych obszarów okna na ciemnoszary lub całkowicie czarny. Nie ma to wpływu na kolor wysuwanych menu ani innych elementów. Znów jednak trzeba podkreślić, że to dopiero początki i zapewne kategoria zapełni się jeszcze bardziej kolorowymi propozycjami.

Edge - motywy

Jest jeszcze jedna kwestia. Ciągle mówimy o oficjalnym wsparciu i oficjalnym sklepie z dodatkami Edge. A przecież przeglądarka należy do rodziny Chromium i wspiera także dodatki z Chrome Web Store — w tym również motywy! Nie jest to powszechnie znany fakt, niemniej warto o nim pamiętać, gdy chcemy spersonalizować Edge.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-third-party-themes/

Polecamy również w kategorii Edge