Microsoft Edge Dev bazuje teraz na Chromium 77

Microsoft Edge Dev bazuje teraz na Chromium 77

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:51
18.06.2019
726 wyświetleń

Microsoft wypuszcza dziś kolejną aktualizację nowego Edge w kanale Dev. Podstawowy numer wersji zmieni się na 77, bowiem przeglądarka będzie odtąd oparta na silniku Chromium w tej samej wersji. Aktualizacja nie jest jeszcze dostępna, ale skrótowa informacja zdążyła pojawić się na stronie Microsoft Edge Insider. Co już na ten temat wiemy?

Witajcie w najnowszej aktualizacji w kanale Dev. Jest to pierwsza aktualizacja bazująca na Chromium 77. Zawiera ona też pewną liczbę poprawek i usprawnień od zespołu Microsoft Edge, z czego niektóre były już podsumowane w zestawieniu zmian z tego tygodnia na forum Microsoft Edge Insider.
– Microsoft

Microsoft zachęca też do kliknięcia linku prowadzącego do forum, jednak w tym momencie nie znajduje się na nim jeszcze artykuł, który wyliczałby wszystkie zmiany. Gdy wiadomo będzie więcej, przeczytacie o tym na CentrumXP.

Reklama

Przejście na Chromium 77 jest pierwszą tak dużą aktualizacją nowego Edge od czasu wydania wersji 76 w kanale Dev na początku maja. Jest to coś, co powinno się wydarzać co około sześć tygodni. Edge Dev, gdy zaczął być udostępniany, startował w wersji 74.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/whats-new

Polecamy również w kategorii Edge