Microsoft Designer - nowa aplikacja do projektowania treści na social media

Microsoft Designer - nowa aplikacja do projektowania treści na social media

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:08
18.05.2022
1053 wyświetlenia

Wygląda na to, że Microsoft pracuje nad nową aplikacją "Designer" dla Windows 11. Jest ona póki co ukryta, ale można ją włączyć za pomocą pewnej metody. W Internecie pojawiła się seria zrzutów ekranu, a także pewnych domysłów: czyżby chodziło o mocno odmieniony wariant PowerPointa?

Na trop Designera wpadł słynny leakster WalkingCat, znany z wielu sprawdzonych przecieków. Jeśli chcecie sprawdzić nową aplikację samodzielnie, podaje on na Twitterze sposób z użyciem strony https://designer.microsoft.com/. Na pierwszy rzut oka strona jest pusta, jednak po paru modyfikacjach umożliwia odblokowanie nowej aplikacji.

WalkingCat udostępnił też serię zrzutów ekranu. Microsoft Designer przypomina na nich PowerPointa, choć po chwili widzimy, że jego funkcjonalność jest inna. Aplikacja wydaje się zorientowana na media społecznościowe i umożliwia projektowanie takich treści, jak posty i relacje na Instagrama, reklamy na Facebooka i inne. Pozwala skorzystać z gotowych szablonów i układów o określonej rozdzielczości, dodawać zdjęcia, ikony, kształty i tekst.

Nazwy "Designer" w podobnym kontekście Microsoft zaczął używać w 2015 roku, kiedy przedstawił funkcjonalność Designer w programie PowerPoint. Rok później wtyczka otrzymała znaczącą aktualizację. Jej działanie polega na inteligentnym rekomendowaniu zawartości — tła i układu slajdów — w oparciu o wprowadzony tekst. Jasno widzimy, że nie jest to tym samym, co omawiany wyżej Microsoft Designer.

Nowa aplikacja jest zorientowana bardziej na social media i projektowanie treści do publikacji w Internecie. Pod tym względem bliżej jej do programu Microsoft Publisher.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/several-images-of-an-unknown-windows-11-app-called-designer-leak-out/

Polecamy również w kategorii Microsoft 365