Meta wybrała Microsoft Azure jako strategicznego dostawcę chmury

Meta wybrała Microsoft Azure jako strategicznego dostawcę chmury

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:53
25.05.2022
1467 wyświetleń

Microsoft może być rywalem Mety w domenie metaverse (a kto nim nie jest), jednak nie przeszkodziło to twórcom Facebooka sięgnąć po jego platformę chmurową Azure. W oficjalnym oświadczeniu Microsoft ogłosił, że Azure zostaje strategicznym dostawcą chmury dla Mety, która użyje go do rozwijania swoich innowacji AI i pogłębienia współpracy z PyTorch.

Microsoft jest zobowiązany do odpowiedzialnego rozwijania AI, aby pozwolić każdej osobie i organizacji osiągać więcej. Przez ostatnie miesiące rozmawialiśmy o osiągnięciach w naszej infrastrukturze Azure, Cognitive Services i Azure Machine Learning, aby uczynić Azure lepszym i odpowiadać na potrzeby AI wszystkich naszych klientów, niezależnie od ich skali. W międzyczasie współpracowaliśmy też blisko z wiodącymi organizacjami badawczymi z całego świata, aby wspomóc je w budowaniu świetnej AI.

Dziś jesteśmy podekscytowani, ogłaszając rozszerzenie naszej trwającej współpracy z Metą: Meta wybrała Azure jako strategicznego dostawcę chmury, aby przyspieszyć badania i rozwój AI.

— Eric Boyd, CVP w Azure AI, Microsoft

W ramach tego partnerstwa grupa Meta AI skorzysta z dedykowanego klastra Azure z 5400 jednostkami GPU i najnowszą serią maszyn wirtualnych w Azure (NDm A100 v4 series z NVIDIA A100 Tensor Core 80GB GPUs) w pracach badawczych nad AI na dużą skalę. W ubiegłym roku Meta korzystała już z maszyn wirtualnych Azure (NVIDIA A100 80GB GPUs) i jak twierdzi Microsoft, była pod wrażeniem ich wydajności i skali.

Obie firmy będą dodatkowo pracować nad skalowaniem adaptacji PyTorch w Azure i przyspieszeniu drogi deweloperów od eksperymentowania do produkcji. Azure dostarcza już pełen stos dla użytkowników PyTorch wraz z najlepszej klasy sprzętem. W nadchodzących miesiącach stworzone zostaną nowe akceleratory rozwoju PyTorch, które umożliwią błyskawiczną implementację opartych na nim rozwiązań w Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/wp-content/uploads/prod/sites/636/2022/05/Meta-MSFT-announcement-FINAL.pdf

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure