Menu Start

Menu Start

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
10.07.2007
4 komentarze
9634 wyświetlenia

Menu Start zostało także odświeżone zyskując nowy wygląd oraz elementy. Przycisk uruchamiania przybrał nowy wygląd, z dotychczasowego z napisem Start na nowy, okrągły z logo Windows.

Lista Wszystkich programów jest teraz otwierana w module w postaci drzewka, przez co szukając jakiegoś skrótu, nie musimy rozwijać menu na cały pulpit. Ikony reprezentujące aplikacje możemy przypinać do menu Start. Wystarczy, iż klikniemy dany element prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybierzemy opcję Przypnij do menu Start.

Aby przejść do ustawień naciskamy prawym przyciskiem myszy na wolnym obszarze modułu i następnie klikamy Właściwości. W polu Menu Start naciskamy przycisk Dostosuj. Następnie możemy zdecydować, które elementy dodać, a które ukryć w module. Zaznaczając opcję Wyświetl jako łącze po dodaniu kontrolki, jej naciśnięcie spowoduje, że będziemy otwierali odpowiedni moduł programu. Natomiast Wyświetl jako menu umożliwi wyświetlanie rozwijalnej listy z elementami danej kategorii. Jeśli chcemy aby ikony w menu Start były małe to odznaczamy pole Użyj dużych ikon. Zdefiniujmy także liczbę pokazywanych elementów, które są nieprzypięte do menu Start. Zrobimy to wpisując odpowiednią wartość w polu Liczba niedawno używanych programów do wyświetlenia:. Jeśli chcemy zresetować ustawienia to klikamy kontrolkę Użyj ustawień domyślnych. W sekcji Pokazywanie w menu Start możemy określić, który program będzie odpowiadał za Łącze internetowe oraz Łącze wiadomości e-mail, wybierając odpowiednią aplikację z rozwijalnej listy, lub też możemy zrezygnować z tych elementów odznaczając stosowne opcje. Zamykamy moduł dostosowywania naciskając OK.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Dostosowywanie środowiska Windows Vista

Komentarze

 • mati 09:16 09.07.2007

  a dlaczego dopiero 10 niechce mi sie tylke czekac szukalem czegos fajnego a tu mi wyskakuje ze dopiero 10 lipca

 • majkel01 15:07 16.07.2007

  do autora!!! móglbyś podać styl twojego menu bo bardoz mi się podoba (użytego w przykladdzie) chyba że to jest Linux (podobnie wyglada) pozdr Majkel

 • autor 22:40 05.08.2007

  to jest wygląd systemu windows vista jak by co

 • ari90 13:49 21.12.2009

  jak to ściągnąć??[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-foot-in-mouth.gif[/img]

Skomentuj

Autor