Menu kategorii
 • Menu Start

  Menu Start

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  10.07.2007
  9769 wyświetleń

  Menu Start zostało także odświeżone zyskując nowy wygląd oraz elementy. Przycisk uruchamiania przybrał nowy wygląd, z dotychczasowego z napisem Start na nowy, okrągły z logo Windows.

  Lista Wszystkich programów jest teraz otwierana w module w postaci drzewka, przez co szukając jakiegoś skrótu, nie musimy rozwijać menu na cały pulpit. Ikony reprezentujące aplikacje możemy przypinać do menu Start. Wystarczy, iż klikniemy dany element prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybierzemy opcję Przypnij do menu Start.

  Aby przejść do ustawień naciskamy prawym przyciskiem myszy na wolnym obszarze modułu i następnie klikamy Właściwości. W polu Menu Start naciskamy przycisk Dostosuj. Następnie możemy zdecydować, które elementy dodać, a które ukryć w module. Zaznaczając opcję Wyświetl jako łącze po dodaniu kontrolki, jej naciśnięcie spowoduje, że będziemy otwierali odpowiedni moduł programu. Natomiast Wyświetl jako menu umożliwi wyświetlanie rozwijalnej listy z elementami danej kategorii. Jeśli chcemy aby ikony w menu Start były małe to odznaczamy pole Użyj dużych ikon. Zdefiniujmy także liczbę pokazywanych elementów, które są nieprzypięte do menu Start. Zrobimy to wpisując odpowiednią wartość w polu Liczba niedawno używanych programów do wyświetlenia:. Jeśli chcemy zresetować ustawienia to klikamy kontrolkę Użyj ustawień domyślnych. W sekcji Pokazywanie w menu Start możemy określić, który program będzie odpowiadał za Łącze internetowe oraz Łącze wiadomości e-mail, wybierając odpowiednią aplikację z rozwijalnej listy, lub też możemy zrezygnować z tych elementów odznaczając stosowne opcje. Zamykamy moduł dostosowywania naciskając OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Dostosowywanie środowiska Windows Vista