May 2019 Update ogólnodostępny na Xbox One

May 2019 Update ogólnodostępny na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:54
16.05.2019
1240 wyświetleń

Podczas gdy ciągle czekamy na wydanie Windows 10 May 2019 Update na PC, posiadacze konsoli Xbox już dzisiaj mogą pobrać majową aktualizację. Przypomnijmy, że May 2019 Xbox Update trafił do testów w programie Xbox Insider pod koniec kwietnia. Zmiany dotyczą m.in. Xbox Game Pass, listy znajomych, korespondencji i sposobu sortowania zawartości. Od dzisiaj aktualizacja jest ogólnodostępna.

Zespół Xbox ciężko pracuje, przygotowując się do E3 i dalszych wydarzeń, ale mamy kilka nowych funkcji, które udostępniane są szerzej, począwszy od dziś! May 2019 Xbox Update zawiera ulepszenia waszej listy znajomych, wiadomości i sortowania w w sekcji Gry i aplikacje.

Aktualizacje te powstały w oparciu o wkład Xbox Insiderów, którzy pomogli ukształtować te funkcje. Dziękujemy Wam za wasz cenny wkład i nieprzerwane zaangażowanie.

– Jason Ronald, Director of Program Management, Xbox Platform

Przypomnijmy, co konkretnie wprowadza majowa aktualizacja Xbox One:

  • "Zagraj później" w Xbox Game Pass: z tyloma świetnymi tytułami do ogrania w bibliotece Game Pass trudno jest się zatrzymać na jednym. Gdy więcej gier przypadnie nam do gustu, możemy je teraz po prostu oznaczyć, by zagrać w nie w dalszej kolejności. "Zagraj później" pozwala stworzyć listę gier, do których można wrócić, gdy znajdziemy na to czas. Kolekcją można zarządzać z poziomu konsoli i aplikacji mobilnej Game Pass.
  • Lista znajomych z informacją, na czym grają: Minecraft, Sea of Thieves czy Forza Horizon 4 to tylko pierwsze z brzegu gry, które można uruchamiać na wielu platformach, i tak zapewne czyni wielu naszych znajomych. Teraz na ich liście pojawią się ikony, które wskazują uruchomioną aktualnie platformę - PC, Xbox lub telefon.
  • Wiadomości z wyższym priorytetem: nowa funkcja o nazwie Message Requests wyświetli wiadomości o większym priorytecie - od naszych znajomych lub osób, z którymi chcemy się komunikować - na własnej karcie, oddzielając je od wiadomości osób, których nie znamy. Microsoft informuje też, że w ramach tej aktualizacji wszystkie wcześniejsze wiadomości grupowe ulegną niestety utracie (wiadomości indywidualne nie zostaną tym dotknięte). Można je jednak przekopiować ręcznie.
  • Poprawione sortowanie gier i aplikacji: teraz łatwiej jest znaleźć odpowiednią zawartość w sekcji Gry i aplikacje. Przedimki, takie jak "a", "an" i "the" nie będą używane do sortowania tytułów w widokach A-Z i grupowania według litery. Przykładowo (w wersji angielskiej) The Witcher znajdziemy pod literą W, a nie T.
  • Funkcje eksperymentalne: część Xbox Insiderów może zauważyć nowe funkcje eksperymentalne, o których Microsoft nie pisze zbyt wiele. Wiadomo, że zostały zaprojektowane, by mierzyć zainteresowanie i zabiegać o feedback.

Jak wspomnieliśmy, czekamy dalej na May 2019 Update na PC. Aktualizacja powinna stać się ogólnodostępna do końca tego miesiąca - wtedy to opublikujemy dla Was pełną listę zmian. Tymczasem możecie je prześledzić na naszych listach zmian w kompilacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/05/16/may-2019-xbox-update-rolling-out-today/

Polecamy również w kategorii Xbox One