Menu kategorii
 • Mapy Windows wzbogacone o nowe opcje Bluetooth

  Mapy Windows wzbogacone o nowe opcje Bluetooth

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  12:47
  08.06.2017
  2564 wyświetlenia

  Wiele mówi się ostatnimi czasy o upadku Windows 10 Mobile. Co prawda rynek smartfonów na nim bazujących jest już w stadium agonalnym, nie zmienia to jednak faktu, że aktywnych użytkowników samego systemu jest więcej, niż można by początkowo przypuszczać. Dlatego właśnie nadal trwają prace mające na celu ulepszenie zarówno jego, jak i aplikacji mu dedykowanych. Jedna z nich, mianowicie Mapy Windows, otrzymała właśnie całkiem przydatną aktualizację powiązaną z obsługą technologii Bluetooth.

  Nie od dziś wiadomo, że smartfony niemal całkowicie zastąpiły w ostatnich latach samochodową nawigację, odsyłając ją w zasadzie do lamusa. Niemniej, sam telefon nie wystarczy, potrzebna jest jeszcze odpowiednia aplikacja, jak przykładowo omawiane Mapy Windows. Niestety jeszcze do niedawna używając ich, doświadczyć mogliśmy problemów związanych z opóźnieniami i słabą jakością audio, zwłaszcza podczas korzystania z systemów głośnomówiących Bluetooth. Gigant z Redmond na szczęście zajął się tymi problemami, w skutek czego pojawiła się odpowiednia aktualizacja, eliminująca je. Dostępna jest w chwili obecnej jedynie dla Insiderów korzystających z aktualizacji Szybkiego kręgu, zaś data jej upublicznienia nie jest jeszcze znana.

  Przykłdowy ekran aplikacji Mapy Windows

  Nowa wersja aplikacji z pewnością ułatwi życie swym użytkownikom, bowiem problemy jakie zdarzały się w jej poprzedniej wersji, potrafiły potężnie zirytować. Ponadto, dzięki takim działaniom widać, że Microsoft nie wbił jeszcze ostatniego gwoździa do trumny mobilnej wersji swojego systemu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-10-mobile-maps-app-now-uses-bluetooth-audio-in-latest-insiders-update

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone