Lync odchodzi w niepamięć. Skype for Business 2015 na zrzutach ekranu

Lync odchodzi w niepamięć. Skype for Business 2015 na zrzutach ekranu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:57
28.02.2015
3699 wyświetleń

Pod koniec zeszłego roku Microsoft zapowiedział, że popularny komunikator biznesowy Lync zostanie przekształcony w Skype for Business (w wersji polskiej najprawdopodobniej "Skype dla Firm"). Choć ostatnio temat nieco przycichł, do sieci trafiły nowe zrzuty ekranu, przedstawiające nowy wygląd komunikatora.

Microsoft dąży do całkowitej integracji biznesowego komunikatora Lync ze Skype. Nowa platforma - zapowiedziana jako Skype for Business - ma zadebiutować w pierwszej połowie 2015 r. jako część pakietu Office 365. Jak wynika z udostępnionych zrzutów ekranu, prace nad biznesowym Skype są już daleko posunięte. Spójrzmy na zaktualizowanego klienta czatu. Wygląda trochę jak Skype? To właśnie było zamiarem Microsoftu. Poniżej zobaczycie też zrzuty z systemowej wyszukiwarki Windows. Gdy użytkownik wpisze "Lync", wyszukiwarka sama podpowie frazę "Skype for Business 2015".

Skype Skype

Co było powodem rebrandingu Lync? Jest to część szerszej strategii Microsoftu, która zakłada, że urządzenia i usługi działają najlepiej, gdy odpowiadają na potrzeby zarówno biznesowe, jak i osobiste. Na podobnym schemacie opiera się klient chmury OneDrive, łącząc konto osobiste z kontem OneDrive dla Firm. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może błyskawicznie przełączyć się między sferą zawodową i prywatną. Microsoft niedawno zapowiedział powstanie pakietu o nazwie "Work & Play Bundle", który w jednym abonamencie łączy subskrypcję wielu usług jednocześnie: Skype z opcją Unlimited World i dostępem Wi-Fi, członkostwo w programie Xbox Live Gold, Office 365 Home i Xbox Music.

Skype dla Firm

Dziś wydaje się, że zmiana ta dotyczy głównie sfery kosmetycznej. Czy ma to sens? Włączenie niezbyt dobrze znanego na rynku konsumenckim komunikatora Lync do szerszej rodziny Skype wydaje się całkiem dobrym posunięciem. Tymczasem nadal nie wiadomo, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-shots-of-skype-for-business-show-up

Polecamy również w kategorii Skype