Lenovo wypuszcza konkurencję dla Surface Studio 2

Lenovo wypuszcza konkurencję dla Surface Studio 2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:50
08.01.2019
1653 wyświetlenia

Całkiem niedawno w Polsce wystartowała sprzedaż Surface Studio 2, potężnego All-in-One od Microsoft, a tymczasem z konkurencyjną propozycją wychodzi Lenovo. Na targach CES 2019 producent pokazał nowy komputer Yoga A940. Pod wieloma względami przypomina on Surface'a, ale czy to źle?

Yoga A940 została zaprojektowana dla twórców multimediów. Na jej 27-calowym ekranie dotykowym IPS z opcjonalnym 4K, systemem Dolby Vision i możliwością nachylenia pod kątem 25 stopni swobodnie pracować będzie mógł każdy grafik, fotograf, montażysta wideo czy producent muzyki. Na uwagę zasługuje też fakt, że ekran odwzorowuje 100% palety Adobe RGB. Lenovo stworzyło też urządzenie analogiczne do Surface Dial - jest to Precision Dial. Akcesorium jest interaktywnym pokrętłem, które można przymocować do ekranu z lewej lub prawej strony. Podobnie jak pokrętło od Surface służy ono do zaznaczania, wybierania elementów z menu czy przewijania.

W kwestii dźwięku Yoga A940 również zapewniać ma niespotykane wrażenia dzięki Dolby Atmos Speaker System. Oprócz wbudowanych głośników z przodu jest jeszcze druga para pod ekranem. Pozwoli to cieszyć się wyraźnym dźwiękiem niezależnie od ustawienia ekranu. All-in-One zasilany jest procesorem Intel Core maksymalnie do 8 generacji i7, grafiką AMD Radeon RX 560, do 32 GB pamięci RAM DDR4 i dyskiem 512GB PCIe SSD lub do 2TB SATA HDD. Warto też zwrócić uwagę na szczegóły, takie jak podświetlenie LEDowe pod ekranem, wbudowana kamera na podczerwień zgodna z Windows Hello, system ładowania bezprzewodowego dla telefonów oraz czuły mikrofon, pozwalający komunikować się z Cortaną lub Alexą z odległości 4 metrów.

Lenovo Yoga A940 trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. Ceny będą się zaczynać od 2349,99 dolarów (ok. 8830 zł). Spróbujmy jeszcze odpowiedzieć na pytanie ze wstępu. Z naszej wiedzy wynika, że Microsoft zdaje sobie sprawę, że jego pomysły kopiują zarówno partnerzy, jak i konkurencja. Co więcej, twórcy Surface'ów za punkt honoru stawiają sobie bycie pierwszymi i otwieranie nowych kategorii, które dopiero zostaną zapełnione podobnymi produktami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/lenovo-takes-on-microsofts-surface-studio-2-with-the-new-yoga-a940-all-in-one-device/

Polecamy również w kategorii Surface Studio