Laptopy dla każdego dziecka koniecznie z Windows

Laptopy dla każdego dziecka koniecznie z Windows

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
13:57
14.03.2009
3426 wyświetleń
Nicholas Negroponte, szef non-profitowej organizacji One Laptop Per Child („Laptop dla każdego dziecka”) chce, aby nowa wersja tanich laptopów zaopatrzona została w system operacyjny Microsoftu.

Pierwsza edycja „laptopów za 100 dolarów” - XO-1 - ze względu na oszczędność energii została zbudowana w oparciu o architekturę ARM oraz wyposażona w okrojoną wersję systemu operacyjnego Linux Fedora 7. Na takich komputerach z powodzeniem mógłby pracować też Windows Mobile. Prezes One Laptop Per Child Association chce jednak, by w nowej wersji tanich laptopów zaopatrzonych w procesor ARM, które pojawić się mają w 2010 roku była możliwość korzystania z w pełni funkcjonalnego systemu Windows. W tym celu Microsoft musiałby przystosować jeden ze swoich systemów do pracy na takich urządzeniach. Choć na razie brak jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie, wydaje się to być mało prawdopodobne.

Zadaniem organizacji One Laptop Per Child jest projektowanie i przekazywanie tanich laptopów do krajów takich jak Urugwaj, Peru czy Kolumbia. Jeśli Microsoft nie zdecyduje się na przystosowanie pełnej wersji systemu Windows do pracy na laptopie XO-2 być może znajdzie się tam miejsce dla Windows Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.zdnet.com/microsoft/?p=2293

Polecamy również w kategorii Pozostałe systemy Windows