Kopiuj-wklej między Androidem i Windows dostępne dzięki aplikacji SwiftKey

Kopiuj-wklej między Androidem i Windows dostępne dzięki aplikacji SwiftKey

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:16
02.11.2021
1891 wyświetlenie

Kopiowanie i wklejanie to jedna z podstawowych operacji, które w ramach jednego urządzenia wykonujemy niemal automatycznie. Żyjemy jednak w czasach, w których płynnie przechodzimy od jednego urządzenia do kolejnego — z telefonu na komputer stacjonarny, laptop, telewizor czy tablet. No, może nie do końca płynnie, bo przerzucanie zawartości między nimi wciąż bywa problemem.

Twórcy systemów i oprogramowania oferują wiele sposobów, by zawartość na naszych urządzeniach była dla nas dostępna i zawsze aktualna. Dzięki zalogowaniu się na te same konta możemy z łatwością synchronizować ustawienia, zawartość przeglądarki i schowka, a także pliki dowolnego typu, na przykład w chmurach Google Drive czy Microsoft OneDrive. Wciąż jednak wielu użytkownikom prostsze wydaje się wysyłanie maila do siebie samego czy nawet wysyłanie wiadomości na facebooku do znajomego, by później pobrać plik. Te przyzwyczajenia jeszcze nie w pełni odeszły do lamusa, ale chyba w końcu do tego dojdzie, bo rozwiązania do synchronizacji są coraz bardziej przystępne. Jedno z nich trafiło właśnie do popularnej aplikacji klawiatury na Androida, Microsoft SwiftKey Keyboard.

Synchronizuj historię schowka SwiftKey

Kopiowanie i wklejanie (tekstu i obrazów) pomiędzy Androidem a Windows 10 było już możliwe na początku 2020 roku za sprawą aplikacji Twój telefon. Rzecz w tym, że funkcjonalność nie objęła wszystkich modeli smartfonów. Jeszcze inną opcją stał się schowek w chmurze (cloud clipboard), o którym głośno było już w 2018 roku, ale który trafił do SwiftKey Beta na Androida dopiero parę miesięcy temu. Teraz, wraz z nową aktualizacją do wersji stabilnej 7.9.0.5, aplikacja pozwala kopiować tekst z telefonu lub tabletu z Androidem i wklejać go na komputerze z Windows (i vice versa). Funkcja działa zarówno na Windows 10 (October 2018 Update lub nowszy), jak i Windows 11.

Funkcjonalność nie jest domyślnie włączona, co ze względów prywatności wydaje się zrozumiałe. Aby ją włączyć, w SwiftKey na Androidzie otwieramy Ustawienia > Elementy sformatowane > Schowek i włączamy przełącznik "Synchronizuj historię schowka". Z kolei w Windows otwieramy Ustawienia > System > Schowek > Synchronizuj na urządzeniach i klikamy "Rozpocznij".

Microsoft SwiftKey Keyboard w aktualnej wersji można pobrać bezpłatnie na urządzenia z Androidem ze Sklepu Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/swiftkey-keyboard-copy-and-paste/

Polecamy również w kategorii SwiftKey