Synchronizacja schowka z Windows w SwiftKey na Androida

Synchronizacja schowka z Windows w SwiftKey na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:12
03.08.2021
1784 wyświetlenia

Schowek w chmurze to funkcjonalność Windows 10, która zapisuje kopiowane elementy, dzięki czemu można do nich wrócić w przyszłości albo skopiować i wkleić wiele elementów jednocześnie. Umożliwia ona również synchronizację schowka z różnymi urządzeniami — początkowo z systemem Windows, a teraz także z Androidem. Dzieje się to za sprawą aplikacji SwiftKey.

Microsoft SwiftKey Keyboard Beta zyskał wsparcie dla synchronizacji schowka. Nowa aktualizacja umożliwi synchronizację schowków Windows 10 i Androida, dzięki czemu skopiowane elementy będą dostępne na różnych urządzeniach. Jeśli używacie SwiftKey Beta na Androidzie, możecie wykonać poniższe czynności, aby włączyć synchronizację schowka:

  • Otwórz SwiftKey Beta i przejdź do Elementy sformatowane > Schowek.
  • Włącz opcję "Synchronizuj historię schowka", aby zsynchronizować schowek z urządzeniem z Windows 10.
  • Na komputerze z Windows 10 otwórz Ustawienia > System > Schowek.
  • Włącz opcje "Historia schowka", "Synchronizuj między urządzeniami" i wybierz "Automatycznie synchronizuj tekst, który kopiuję".

Po wykonaniu tych kroków dostęp do historii schowka na różnych urządzeniach powinien być już możliwy. Należy pamiętać, że schowek w chmurze synchronizuje ostatnio skopiowany element i zachowa go przez godzinę. Funkcjonalność ta działa obecnie na SwiftKey Beta w wersji 7.8.5 i nowszych. Ponadto trzeba zaznaczyć, że synchronizacja będzie działać tylko w połączeniu z kontem Microsoft (Outlook.com lub Hotmail.com) oraz że Windows 10 musi działać w wersji z października 2018 r. lub nowszej. Microsoft zaznaczył też, że dane schowka w chmurze są zaszyfrowane i niepowiązane z kontem Microsoft.

Synchronizacja schowka między Androidem i Windows jest jedną z tych rzeczy, które debiutowały ekskluzywnie na smartfonach Samsung Galaxy. Do tej pory było to możliwe dzięki aplikacji "Łącze do Windows". Tymczasem nowa aktualizacja SwiftKey Beta wprowadza tę funkcję na wszystkie urządzenia z Androidem, na których da się uruchomić klawiaturę SwiftKey.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-will-finally-allow-users-to-sync-windows-10-clipboard-with-their-android-device/

Polecamy również w kategorii SwiftKey