Koniec reklam kryptowalut w Bing

Koniec reklam kryptowalut w Bing

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:55
15.05.2018
1152 wyświetlenia

Rynek kryptowalut przeżywa boom i, jak każda nowinka technologiczna, umyka regulacjom prawnym, które nie nadążają nad rozwojem technologii. Dlatego też kwestia bitcoina, jak również innych wirtualnych walut jest w większości krajów, w tym w Polsce, wciąż nieuregulowana prawnie. Microsoft, idąc śladem Facebooka i Google, postanowił uniemożliwić reklamowanie kryptowalut w wyszukiwarce Bing.

Reklamy Bitcoin nie w Bing

W specjalnym oświadczeniu przedstawia on konkretne argumenty:

Zawsze pilnujemy, aby nasze zasady zapewniały bezpieczeństwo użytkownikom Bing i użytkownikom naszego cyfrowego ekosystemu reklamowego. Ponieważ kryptwaluty i powiązane z nimi produkty nie są regulowane prawnie, stwierdziliśmy, że stanowią one potencjalne ryzyko prób oszustwa, skierowanych w naszych użytkowników. Aby ich chronić przed tym ryzykiem, podjęliśmy decyzję o zakazie reklamowania produktów kryptowalutowych, produktów związanych z kryptowalutą i nieregulowanych opcji binarnych. Ta nowa polityka zostanie wprowadzona w czerwcu, a zacznie być egzekwowana na przełomie lipca i sierpnia.

Z jednej strony wielu miłośników kryptowalut traktuje takie działania, nie tylko korporacji, ale również rządów, jako otwartą wojną przeciwko tym wolnym walutom. Wymykają się one jakiejkolwiek kontroli, co jest ich istotą i największą zaletą. Z tego też względu wszelkie próby regulacji spotykają się z otwartym sprzeciwem. Z drugiej strony jednak może to być narzędzie manipulacji i oszustw. Ostatnio na łamach CentrumXP wspominaliśmy o gwałtownym wzroście liczby ataków malware, które zamieniają komputery ofiar w koparki kryptowalut. Jest to jeden z wielu sposobów na nielegalne pozyskanie wirtualnych walut. Brak reklam kryptowalut w wyszukiwarkach na pewno nie wpłynie negatywnie na swobodę i wolność, a jedynie odbierze potencjalne narzędzie oszustom. Gdy odpowiednie regulacje prawne nadejdą, a na pewno tak się stanie prędzej czy później, to reklamy bitcoina i jemu podobnych walut powrócą do wyszukiwarek. Reklamodawcy mogą znaleźć więcej informacji na stronie dotyczącej polityki reklamowej Bing.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://advertise.bingads.microsoft.com/en-us/blog/post/may-2018/bing-ads-to-disallow-cryptocurrency-advertising

Polecamy również w kategorii Przeglądarki i wyszukiwarki