Konfigurujemy Outlook z kontem Gmail

Konfigurujemy Outlook z kontem Gmail

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
01.03.2018
5222 wyświetlenia

Mobilny system operacyjny Android od dnia swojej premiery oparty jest na synchronizacji danych konta Google – poczty, kontaktów, terminów w kalendarzu czy biblioteki aplikacji. Każda wersja Androida posiada domyślnie zainstalowanego klienta pocztowego, który zaraz po synchronizacji danych jest gotowy do pracy z naszą pocztą konta Google – Gmail. Oczywiście nie jesteśmy na stałe przywiązani do domyślnej aplikacji pocztowej i możemy korzystać z innych produktów, na przykład programu Microsoft Outlook. W tym poradniku omówimy, jak w kilku krokach skonfigurować konto pocztowe Gmail właśnie w aplikacji Outlook.

 1. Uruchamiamy aplikację Microsoft Outlook.
 2. Po uruchomieniu otwieramy panel nawigacyjny, korzystając z menu hamburgera dostępnego w lewym górnym rogu aplikacji.
 3. Menu hamburgera w aplikacji Outlook

 4. Z panelu nawigacyjnego wybieramy opcję dodawania nowego konta, dostępną pod ikoną aktualnie otwartej skrzynki pocztowej.
 5. Ikona dodawania nowej skrzynki pocztowej

 6. W pierwszym kroku konfiguracji konta wprowadzamy nasz adres e-mail należący do konta Google, czyli z domeną @gmail.com. Następnie wybieramy przycisk Kontynuuj.
 7. Dodawnie konta Gmail do aplikacji Outlook

  Po chwili, gdy klient pocztowy Microsoft Outlook potwierdzi połączenie wprowadzonego adresu z kontem Google, zostaniemy przeniesieni do specjalnej witryny w przeglądarce internetowej, gdzie będziemy kontynuować konfigurację.

 8. Upewniamy się, że podany adres mailowy jest poprawy i wybieramy przycisk Dalej.
 9. Dodawnie konta Gmail do aplikacji Outlook

 10. Wprowadzamy hasło dostępu do konta i naciskamy przycisk Dalej.

Dodawnie konta Gmail do aplikacji Outlook

Ostatni krok konfiguracji konta to wyrażenie zgody na wykorzystanie kilku funkcji przez konto Google. Jest to pełne zarządzanie pocztą elektroniczną, dostęp do plików zapisanych w usłudze Dysk Google, zarządzanie kontaktami oraz terminami zapisanymi w kalendarzu. Zezwolenie na te akcje jest konieczne, aby móc w pełni korzystać z konta Google, więc musimy nacisnąć polecenie Zezwól.

Dodawnie konta Gmail do aplikacji Outlook

Po zapisaniu i zsynchronizowaniu danych od razu zostaniemy przeniesieni do folderu skrzynki odbiorczej poczty Gmail i będziemy mogli rozpocząć pracę z pocztą.

Wiadomości w skrzynce odbiorczej konta Gmail


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie