Notatki zawsze pod ręką w OneNote dla Androida

Notatki zawsze pod ręką w OneNote dla Androida

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/13/2018, 10:00 AM

Liczba odsłon: 2883

OneNote na Androidzie to jedna z najlepszych aplikacji tego typu, dostępna na tę platformę. Dlaczego? Ponieważ zapewnia wyjątkowo dużo najbardziej przydatnych funkcji, nie będąc jednocześnie nimi przeładowaną. Jednak największą zaleta OneNote jest zdecydowanie jego integracja z desktopową aplikacją w Windows 10.

OneNote na systemie Android

Dostęp do naszych notatek mamy więc z każdego miejsca na ziemi, a ich tworzenie jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Zacznijmy jednak od tego, co tuż po uruchomieniu ukazuje się naszym oczom. Notatki w OneNote są zorganizowane w ramach notesów. Możemy utworzyć dowolną ilość notesów, wedle uznania.

Domyślnie dostępny mamy Notes użytkownika, w którym znajdziemy sekcje. Na początku znajdziemy tutaj sekcję Szybkie notatki, w których znajdziemy wszystkie notatki utworzone na przykład przy użyciu Znaczka OneNote lub widgetu. Znaczek OneNote to specjalny ruchomy dymek, który wyświetlany jest nad innymi aplikacjami. Pozwala to szybko stworzyć notatkę bez konieczności opuszczania obecnej aplikacji. Natomiast jeśli chodzi o widgety, to mamy do dyspozycji kilka opcji. Możemy utworzyć pojedynczą ikonę-skrót do notatki tekstowej, głosowej lub zdjęcia. Można też skorzystać z szerokiej belki z wszystkimi powyższymi skrótami. Ostatni widget zawiera również listę ostatnich naszych notatek.

Gdy już otworzymy notesy, to możemy sporządzać notatki na dwa sposoby. Albo tworzymy nowe pole tekstowe, stukając w dowolnym miejscu naszej cyfrowej strony notatnika, albo przełączamy na tryb pisania odręcznego. Wtedy możemy tworzyć dowolne rysunki lub po prostu pisać, przy pomocy naszego palca, cyfrowego pióra lub rysika. Zawartość notatnika możemy z każdego miejsca aplikacji przeszukiwać, klikając ikonę lupy. Notatki możemy też oczywiście udostępniać. Do wyboru mamy zwykły plik tekstowy lub PDF.

OneNote na systemie Android

Oczywiście pełną funkcjonalność, zapewnia jedynie desktopowa aplikacja, lecz mobilna wersja na Androida wiele jej nie ustępuje i sprawia, że nasz telefon staje się wyjątkowo inteligentnym notatnikiem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia