Menu kategorii
 • Konfiguracja klientów

  Konfiguracja klientów

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  08.03.2006
  27739 wyświetleń

  Jeżeli dostosowaliśmy ustawienia na serwerze teraz musimy skonfigurować komputery, które będą się do niego podłączać. Uruchamiamy pierwszy z nich i otwieramy podobnie jak na poprzednim systemie Panel sterowania a następnie Połączenia sieciowe. W sekcji Zadania sieciowe widocznej po lewej stronie, klikamy na odnośnik Konfiguruj sieć w domu lub w małej firmie.  W kreatorze, który się uruchomi przez pierwsze dwa okna przechodzimy klikając przyciski Dalej. W trzecim wybieramy pozycję Ten komputer łączy się z Internetem przez lokalną bramę lub za pośrednictwem innego komputera z mojej sieci.

  W kolejnym oknie nadajemy nazwę naszemu komputerowi. Postarajmy się wymyślić coś co będzie jasno określać jaka to jednostka. Po naciśnięciu przycisku Dalej wpisujemy Nazwę grupy roboczej. Teraz musimy wpisać taką samą nazwę jaką umieściliśmy konfigurując serwer. W naszym przypadku był to DOM. W następnym oknie decydujemy o możliwości udostępniania plików. Oczywiście pozwalamy na to. W końcu po to budujemy tą sieć aby wymieniać się plikami.

  W ostatnim oknie tak jak poprzednio zakańczamy kreatora nie tworząc dysku konfigurowania sieci. Kreator konfiguracji sieci po zamknięciu poprosi nas o ponowne uruchomienie systemu. Po resecie włączmy Moje miejsca sieciowe i kliknijmy w odnośnik Wyświetl komputery grupy roboczej powinny się pojawić komputery z sieci. Jeżeli tak nie jest wyłączmy na chwile zapory ogniowe na obu komputerach i wtedy spróbujmy. Być może to właśnie one blokują ruch.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Konfiguracja sieci