Menu kategorii
 • Kompresja NTFS

  Kompresja NTFS

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  18.03.2006
  12318 wyświetleń

  Jeżeli chcemy zmniejszyć objętość naszych danych znajdujących się na dysku twardym, jednak nie odpowiadają nam foldery skompresowane ZIP, możemy skorzystać z innej opcji pozwalającej na oszczędność miejsca. Kompresja NTFS zapewnia nam wygodę pracy oraz dość dobre upakowanie informacji. Używając tej metody zmniejszania objętości plików, nie zauważymy w żadnym momencie spadku wydajności ponieważ kompresja i dekompresja odbywa się w czasie rzeczywistym.

  Zastosowanie tej opcji jest bardzo proste. Wybierzmy folder, którego rozmiar zamierzamy zmniejszyć i kliknijmy na niego prawym przyciskiem myszy. Z menu, które się wyświetli wybierzmy pozycję Właściwości a w nowym oknie kliknijmy w przycisk Zaawansowane. Naszym oczom ukaże się okno Atrybuty zaawansowane. W nim zaznaczamy opcję Kompresuj zawartość, aby zaoszczędzić miejsce na dysku.

  Po spakowaniu folderu w Eksploatorze Windows jego nazwa będzie się odróżniała niebieskim kolorem. Jeżeli chcemy ustawienie możemy to zmienić korzystając z menu Narzędzia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja