Kompilacja RTM Spring Creators Update dotarła do Slow Ring

Kompilacja RTM Spring Creators Update dotarła do Slow Ring

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:23
30.03.2018
2694 wyświetlenia

Od paru dni jest już praktycznie jasne, że kompilacja 17133 jest wersją RTM mającej ukazać się lada chwila dużej aktualizacji Windows 10 Spring Creators Update (1803). Kompilacja ukazała się 27 marca w Fast Ring i zgodnie z przewidywaniami dotarła dziś do Slow Ring. To ważny etap wyznaczający półmetek przed ogólnodostępnym wydaniem jako Public Release, które będzie miało miejsce prawdopodobnie 10 kwietnia.

Windows 10 Spring Creators Update RTM

Windows 10 version 1803 - bo taką numerację wersji zastosowano - mimo osiągnięcia statusu RTM w marcu 2018 roku ukaże się publicznie dopiero w kwietniu. Samo przejście do pierścienia Slow oczywiście jeszcze tego nie gwarantuje, ale wskazują na to inne czynniki, takie jak nieoficjalne potwierdzenie ze strony źródeł związanych z Microsoft, usunięcie znaku wodnego wskazującego na wersję Insider Preview oraz data skompilowania.

Następnym ważnym krokiem będzie przejście kompilacji 17133 do pierścienia Release Preview, nim nastąpi wydanie publiczne. System w tym wydaniu nie będzie już odtąd zmieniał podstawowego numeru kompilacji, a dalsze aktualizacje zbiorcze będą zaznaczane numerkiem po kropce (np. 17133.1200). Czekamy również na obrazy ISO, które pozwolą zainstalować stabilną, nową wersję Dziesiątki w sposób czysty - np. za pomocą płyty DVD lub nośnika USB.

Teraz nadszedł również dobry moment, by wyskoczyć z pociągu Windows Insider, jeśli oczywiście mamy taką ochotę. Wcześniej, by to zrobić (by przejść z Fast Ring do Production Ring), konieczne było przeinstalowanie całego systemu. Insiderzy, którzy pozostaną przy opcji szybkich aktualizacji, niebawem zaczną otrzymywać kompilacje Redstone 5, obecnie dostępne tylko w opcji Skip ahead.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: /Aktualnosci/22139,Windows-10-Spring-Creators-Update-wersja-RTM-juz-wyloniona.aspx

Polecamy również w kategorii Windows 10