Komisja Europejska bez zastrzeżeń. Microsoft ma zielone światło na przejęcie GitHub

Komisja Europejska bez zastrzeżeń. Microsoft ma zielone światło na przejęcie GitHub

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:59
19.10.2018
465 wyświetleń

W zeszłym tygodniu mówiło się nieoficjalnie, że przejęcie GitHub przez Microsoft zostało uznane przez Komisję Europejską za zgodne z prawem antymonopolowym. Tak przynajmniej podawała Agencja Reutera, powołująca się na "osoby zaznajomione z tematem". Teraz oświadczenie w tej sprawie wydała sama Komisja. Rzeczywiście, opiewająca na 7,5 miliarda dolarów transakcja nie budzi jej zastrzeżeń.

Komisja uznała, że połączenie aktywności Microsoft i GitHub na tych rynkach nie wywołuje żadnych obaw związanych z konkurencyjnością, ponieważ scalony podmiot będzie nadal mierzył się ze znaczącą konkurencją ze strony innych graczy na obu rynkach.
- oświadczenie prasowe Komisji Europejskiej

W toku dochodzenia zostało również potwierdzone to, że Microsoft nie będzie miał takiej siły rynkowej, która osłabiłaby otwartą naturę GitHub i spowodowałaby szkody dla konkurencyjnych narzędzi i usług chmurowych DevOps. To dość ważne stwierdzenie, ponieważ niektórzy podawali w wątpliwość intencje Microsoftu, który zapewniał wszystkich o swoim oddaniu idei open-source. Firma nie zamierza burzyć koncepcji, którą serwis wypracowywał przez lata. Czego zatem można się spodziewać po tym przejęciu? O dalszych planach mówił Satya Nadella, CEO Microsoft. Sporo dowiedzieć się można również z komunikatu nowego CEO GitHub, Nata Friedmana.

Teraz, gdy Komisja Europejska wydała pozytywną opinię na temat przejęcia, Microsoft ma zielone światło - już nic nie stoi na przeszkodzie, by doprowadzić formalności do końca.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-6155_en.htm

Polecamy również w kategorii GitHub