Kolejne włamanie na konto społecznościowe Microsoftu

Kolejne włamanie na konto społecznościowe Microsoftu

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
14:22
13.01.2014
1 komentarz
1965 wyświetleń

Oficjalne konto Twitterowe oddziału wsparcia Xbox trafiło w ręce syryjskiej grupy hakerów Syrian Electronic Army (SEA). Kilka dni temu, SEA przejęła również inne konta społecznościowe Microsoftu - należące do Skype konta Twitter i Instagram - co miało stanowić sprzeciw wobec szpiegowaniu ludzi.

SEA jest syryjską grupą hakerów wspierającą reżim Asada, która ostatnimi czasy zajmuje się przeprowadzaniem ataków na witryny społecznościowe różnych organizacji, takich jak VICE czy New York Times, a teraz także Microsoft. Atak na konto @XboxSupport nie wyrządził korporacji żadnych szkód, bo skończyło się jedynie na publikacji kilku wpisów, prowadzących na stronę atakujących. Atak nie był też ponoć w żaden sposób umotywowany politycznie, gdyż - jak twierdzi jeden z członków SEA - grupa chciała jedynie pokazać światu, że nadal istnieje.

Kilka godzin później, w podobny sposób zaatakowano konto @MSFTNews, jednak z tym Microsoft uporał się już znacznie szybciej.

Nie dalej niż kilkanaście dni temu, kolejny oddział korporacji padł ofiarą ataków tej samej grupy. SEA przejęła wówczas kontrolę nad kontami społecznościowymi Skype w usługach Twitter i Instagram, umieszczając na nich wpisy zachęcające ludzi do zaprzestania korzystania z usług firmy oraz upraszające Microsoft o zaprzestanie szpiegowania ludzi:

Choć wszystkie konta trafiły z powrotem w ręce właściciela, zaś wspomniane wpisy zostały usunięte, to łatwość z jaką przeprowadzono te ataki może świadczyć o tym, że w najbliższej przyszłości może ich być znacznie więcej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.thewindowsclub.com/microsofts-xbox-support-twitter-account-hacked-67090/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

  • Arskardekea 14:42 13.01.2014

    A oprócz tego włamali się jeszcze na oficjalny blog Microsoftu blogs.technet.com

Skomentuj

Autor