Menu kategorii
 • Kłopotów z May 2019 Update ciąg dalszy. Tym razem nie działa wyszukiwarka

  Kłopotów z May 2019 Update ciąg dalszy. Tym razem nie działa wyszukiwarka

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:51
  12.09.2019
  1340 wyświetleń

  Ostatnie aktualizacje dla May 2019 Update mógłby spokojnie zostać kanwą dla technologicznej adaptacji "Serii niefortunnych zdarzeń". Zaczęło się od błędu z SearchUI.exe, który mocno obciążał zasoby systemowe. Ten problem został już rozwiązany dzięki aktualizacji KB4515384 (OS Build 18362.356) , ale na jego miejsce wskoczył kolejny. Choć CPU mógł wreszcie odetchnąć, to wyszukiwarka systemowa u wielu użytkowników przestała poprawnie działać. Próba wyszukania czegokolwiek z jej poziomu zwraca jedynie puste pole.

  Wyszukiwarka systemowa Windows 10

  Początkowo gigant twierdził, że nie odnotował żadnych znanych błędów dla tej kompilacji, jednak użytkownicy raczej się z tą tezą nie zgadzają. W końcu Microsoft przyznał, że jest świadom tego problemu i oczywiście pracuje już nad rozwiązaniem. Ponoć powodem problemu może być wyłączona opcja wyświetlania wyników z Sieci. Nie wiadomo, kiedy pojawi się kolejna łatka, ale można mieć tylko nadzieję, że tym razem wszystko będzie działać poprawnie. Czy Was również dotknął problem z wyszukiwarką? Dajcie znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-acknowledges-windows-10-search-bug-and-broken-start-menu-in-the-last-patch-tuesday-update/

  Polecamy również w kategorii Windows 10