Klasyczne telefony Nokii z Asystentem Google to już prawie smartfony, ale pozbawione ich wad

Klasyczne telefony Nokii z Asystentem Google to już prawie smartfony, ale pozbawione ich wad

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:01
05.09.2019
2202 wyświetlenia

W dobie kruchych, płaskich, niemal sypiących się w palcach i stosunkowo drogich smartfonów nadal istnieje zapotrzebowanie na sprawdzone, klasyczne rozwiązania. Kontrastem dla smartfona jest tzw. dumb phone, ale Nokia swoją nową propozycję woli nazywać tough phonem, bo ma on podwyższoną odporność i... wcale nie jest taki głupi.

Na targach IFA 2019 Nokia pokazała dwa interesujące feature phone'y, z których w sumie każdy ma coś, czego brakuje na dzisiejszym rynku. Zaczynamy od wspomnianego twardziela. Jest to Nokia 800 Tough, ogumowany i wzmocniony klasyk z klawiaturą, ale też podstawowymi funkcjami smartfona. Jest on wodoodporny, pyłoodporny, chroniony przed upadkami i ekstremalnymi temperaturami. Potwierdza to zdobyty certyfikat IP68. Ma on większe przyciski, antypoślizgowy uchwyt, latarkę, aparat, głośnik, mocną baterię (43 dni czuwania na jednym ładowaniu) i łączność 4G, a także zestaw preinstalowanych aplikacji: Asystent Google, Mapy Google, WhatsApp czy Facebook. Taki telefon można spokojnie zabrać w teren!

Druga nowość to Nokia 2720 Flip, jak sama nazwa wskazuje — telefon z klapką. Trend ten przeminął wieki temu i już niewielu producentów ma odwagę do niego wracać... Ale nie Nokia. Opisuje go ona jako telefon z klapką, który pamiętacie, ale z paroma nowymi ulepszeniami. Telefon jest dość kompaktowy, ale został wykonany z wytrzymałego poliwęglanu. Tu również pojawia się Asystent Google, którego można wywołać jednym przyciskiem, by pomógł nam korzystać z funkcji telefonu. Oczywiście sterujemy nim głosem. Jeśli zdarzy się nieoczekiwane, Nokia 2720 Flip ma przycisk bezpieczeństwa, po którego naciśnięciu wysyłana jest wiadomość zawierająca obecną lokalizację, a także wykonywanych jest pięć połączeń z kontaktami alarmowymi w naszej książce. Dodatkowym udogodnieniem jest drugi ekran, na którym zobaczymy m.in., kto dzwoni. Na telefonie znajdziemy preinstalowane aplikacje, takie jak YouTube, Mapy Google, Facebook czy WhatsApp, z których można swobodnie korzystać dzięki połączeniu 4G. Bateria pozwala na 28 dni czuwania na jednym ładowaniu.

Nokia 800 Tough będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: Black Steel i Desert Sand. Do sprzedaży trafi na początku października i będzie kosztować 109 euro (ok. 475 zł). Nokia 2720 Flip w wersjach Ocean Blue, Black oraz Pink zadebiutuje natomiast we wrześniu i będzie kosztowała 89 euro (ok. 388 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-2720-flip

Polecamy również w kategorii Nokia