Menu kategorii
 • Kasowanie autostartu

  Kasowanie autostartu

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  14.06.2006
  30395 wyświetleń

  Podczas instalacji programów wiele z nich dodaje się do elementów autostartu i uruchamia wraz z systemem. Dlatego też najczęstszą zmianą jaka dokonujemy w rejestrze jest usunięcie elementów, które uruchamiają się w trakcie ładowania Windows XP. Jest to edycja, która pozwala nam przyspieszyć proces uruchamiania systemu oraz zwiększa jego wydajność ponieważ w pamięci znajduje się mniej aplikacji. Również my dokonamy takiej ingerencji w Rejestr systemu.

  Otwórzmy rejestr systemu a następnie odnajdźmy następujący klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  Następnie robimy kopię zapasową tego folderu w sposób przedstawiony w poprzednim artykule. Kolejnym krokiem jest usunięcie niepotrzebnych elementów. W tym momencie należy uważać! Nie usuwajmy wartości, ważnych dla systemu. W naszym przypadku zostawiliśmy elementy odpowiedzialne za program antywirusowy oraz zaporę ogniową. Jeżeli skasowalibyśmy te wpisy obie aplikacje nie spełniały by powierzonych im zadań.

  Aby zmiany odniosły skutek należy ponownie uruchomić system. Jeżeli przez naszą ingerencję jakaś aplikacja nie chce działać pamiętajmy, że mamy kopię zapasową rejestru.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Rejestr systemu