Menu kategorii
 • Jeszcze ciemniejszy ciemny motyw Teams, więcej stylu Fluent w jasnym motywie

  Jeszcze ciemniejszy ciemny motyw Teams, więcej stylu Fluent w jasnym motywie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:00
  15.01.2021
  1554 wyświetlenia

  W październiku Microsoft zapowiadał aktualizację motywu i ikon w Teams. Wygląda na to, że po kilku miesiącach oczekiwań nowości spod szyldu Fluent Design w końcu dotarły do użytkowników z włączonymi funkcjami wersji zapoznawczej. Co konkretnie uległo zmianie i czego jeszcze powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie?

  Do aplikacji Microsoft Teams zawitały lżejsze i nowocześniejsze elementy interfejsu. Aktualizacje objęły kolory tła, ogólną stylistykę i nowe ikony Fluent. Ewolucja wygląda tak samo w Teams for Work i Teams for Life, a jej celem jest modernizacja Teams i zachowanie spójności ze środowiskiem Microsoft 365.

  Microsoft Teams

  Microsoft Teams

  Efekty stylu Fluent dają się oczywiście najbardziej odczuć w jasnym motywie, jako że panuje w nim więcej kontrastu, a cienie, podświetlenia i zaokrąglenia są bardziej widoczne. Ciemny motyw stał się z kolei... jeszcze ciemniejszy. To nieco zaskakujące, bowiem do tej pory Fluent Design cechowało odejście od jasności/ciemności w wysokim kontraście, które były charakterystyczne dla poprzedniej ery Flat/Modern UI. Tyle tytułem naszych odczuć. Na oficjalnej liście zmian Microsoft wymienia:

  • Dopasowania kolorów do motywów domyślnego i ciemnego.
  • Dodanie cieni między panelami.
  • Aktualizację ikon z zestawem ikon Fluent, podkreślających zaokrąglone rogi.

  Wdrażanie zmian koloru i stylizacji rozpoczęło się wczoraj, 14 stycznia, natomiast aktualizacja ikon nadejdzie nieco później i zacznie być udostępniana dopiero w połowie lutego. Jak Wam podobają się te zmiany? Czy dzięki nim Teams wygląda lepiej i nowocześniej czy może Microsoft znów przesadził z kontrastem? Dajcie nam znać w komentarzach!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-public-preview/now-in-public-preview-design-for-focus/m-p/2062290#M63

  Polecamy również w kategorii Teams