Menu kategorii
 • Jak zarządzać kafelkami i ich folderami w Windows 10 Creators Update?

  Jak zarządzać kafelkami i ich folderami w Windows 10 Creators Update?

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  19.05.2017
  7895 wyświetleń

  Windows 10 łączy w sobie najlepsze elementy swoich poprzedników, dodatkowo wprowadzając niemało nowości. Nic więc dziwnego w tym, że możemy przerobić występujące w nim menu Start na dużo bardziej kafelkowe, dzięki czemu będzie przypominało te spotykane w Windows 8. Jak jednak tego dokonać i jak manipulować samymi kafelkami? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ten krótki poradnik, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Powiększenie obszaru zajmowanego przez kafelki

  W Windows 10 Creators Update istnieje możliwość pozbycia się klasycznego widoku listy aplikacji w menu Start na rzecz większej ilości kafelków. Aby tego dokonać, należy udać się do Ustawień, skąd przechodzimy do Personalizacji, gdzie po lewej stronie szukamy kategorii Start. Będąc w niej przełączamy kontrolkę Pokaż więcej kafelków w menu Start na aktywną oraz dezaktywujemy Pokaż listę aplikacji w menu Start. Gdy tego dokonamy nasze menu Start stanie się dużo klarowniejsze, a co istotniejsze obszerniejsze.

  Zarządzanie wybranym kafelkiem

  Możemy zmieniać rozmiar oraz kształt konkretnych kafelków widocznych w menu Start. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie by zmienić ich lokalizacje (co wykonujemy metodą przeciągnij i upuść). By zmienić ich kształt (a więc jednocześnie rozmiar) należy kliknąć jeden z nich prawym przyciskiem myszy, po czym wybrać polecenie Zmień rozmiar. Jeśli zechcemy się go pozbyć wystarczy wybrać polecenie Odepnij od ekranu startowego, zaś Wyłącz dynamiczny kafelek służy do zaprzestania aktualizowania jego treści.

  Kafelkowe menu Start

  Zebranie kafelków do folderów

  Wraz z wprowadzeniem Creators Update jesteśmy w stanie pogrupować kafelki w foldery. Aby tego dokonać wystarczy złapać jeden z nich kursorem, po czym przeciągnąć na inny (z którym to mają znaleźć się w jednym folderze). Rozmiarem folderów możemy manipulować tak jak w przypadku zwykłego kafelka, zaś przenoszenie do niego/z niego wykonywane jest techniką przeciągnij i upuść.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10