Menu kategorii
 • Jak usunąć/wyłączyć?

  Jak usunąć/wyłączyć?

   Damian Więcławek
  Damian Więcławek
  00:00
  02.02.2017
  1184 wyświetlenia

  Program Microsoft OneNote 2016 jest swojego rodzaju notatnikiem, lecz pracujemy w nim w trybie graficznym. Umożliwia on tworzenie zakładek, stron, a także notesów, które można usuwać. Dlatego w tym poradniku pokażemy, jak usunąć poszczególne notesy.

  1. Niepotrzebne notesy możemy usunąć. Aby to zrobić, na głównym ekranie na górze po lewej stronie rozwijamy listę wyświetlania wszystkich notesów.
  2. jak usunąć notes

  3. Następnie wybieramy notes, który chcemy usunąć, klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy Zamknij ten notes.
  4. jak zamknąć notes

  5. Oczywiście notes nie jest już widoczny, ale jest nadal dostępny fizycznie. Innym sposobem zamknięcia notesu jest przejście na zakładkę Plik, a następnie do sekcji Informacje.
  6. jak zamknąć notesy

  7. Stąd wybierając notes i rozwijając listę Ustawienia, możemy go zamknąć, wybierając Zamknij.
  8. Aby fizycznie i trwale usunąć notes, musimy się udać do folderu, w którym zapisywane są notesy. Domyślnie jest to ścieżka C:\Users\nazwa_użytkownika\Documents\Notesy programu OneNote\nazwa_notesu. Będąc w folderze notesów, wybieramy folder stanowiący nazwę notesu, a następnie klikamy go prawym przyciskiem myszy i usuwamy, wybierając opcję Usuń.

  Usunięcie notesu jest możliwe tylko wtedy, gdy zamknięty jest notes w programie. Po ponownym uruchomieniu programu, notes nie będzie widoczny ani nie będzie można go otworzyć.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii OneNote 2016