Jak można nie mieć ekranu dotykowego? MacBook Air strollowany w reklamie Surface

Jak można nie mieć ekranu dotykowego? MacBook Air strollowany w reklamie Surface

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:06
26.04.2021
1659 wyświetleń

Microsoft i Apple dbają o to, by kurz w batalii z cyklu "Mac vs PC" nigdy nie opadał. Dziś najczęściej potyczki obejmują rywalizujące ze sobą urządzenia podobnej klasy: MacBooka Air i Surface Laptopa. No cóż, należałoby podkreślić słowo "podobnej", bo jednak nie do końca należą do tej samej klasy, jako że w produkcie Apple brakuje kilku rzeczy, które są współczesnym standardem. A ten fakt Microsoft jak zwykle postanowił rywalowi wytknąć.

Microsoft wypuścił dziś reklamę nowego Surface Laptop 4, która przyjęła popularną formę recenzji. Zrecenzowano w niej takie rzeczy, jak sam fakt istnienia ekranu dotykowego, USB-C i USB-A, a także systemu Windows, na którym można uruchamiać i aplikacje, i gry. Oczywiście Macbook Air nie ma ani ekranu dotykowego, ani złącz USB-C i USB-A, ani też wielu popularnych gier, które nie są wydawane na macOS.

W produkt Apple'a zostały wymierzone wyjątkowo celne punchline'y, takie jak "How could you not have a touchscreen?" albo "Better bring your dongle", które brzmią na stworzone specjalnie po to, by stały się viralowe, na czym chyba Microsoftowi szczególnie zależy.

Nas te porównania jak zwykle bawią i zawsze wyczekujemy kolejnych. W końcu fajnie jest móc poznawać produkty obu firm także od tej luźniejszej strony.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=HyliB3OYMlc

Polecamy również w kategorii Surface Laptop