Instalujemy Microsoft Edge na Androidzie

Instalujemy Microsoft Edge na Androidzie

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
21.03.2018
2745 wyświetleń

Microsoft Edge to przeglądarka zastępująca Internet Explorera, który nigdy nie był dostępny w mobilnym systemie Android. Microsoft Edge jest dostępny i możemy zainstalować go na swoim urządzeniu. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ przeglądarka ta nie jest dostępna w sklepie Google Play ani w zestawie Microsoft Apps. Należy instalować ją ręcznie z pakietu instalacyjnego APK. W tym poradniku pokażemy, jak to zrobić.

 1. Do wyszukiwarki Google wprowadzamy frazę Microsoft Edge APK.

  Wyszukiwarka Android

 2. Otwieramy pierwszy wynik wyszukiwania – witrynę APK Mirror.
 3. Na stronie przechodzimy do sekcji z możliwymi do pobrania wersjami aplikacji. Wybieramy najnowszą dostępną wersję.
 4. Pobieranie pakietu APK Microsoft Edge

 5. Pakiet instalacyjny APK powinien zostać pobrany automatycznie. Jeśli tak się stanie, w dolnej części ekranu pojawi się komunikat, gdzie wybieramy polecenie Otwórz, aby rozpocząć instalację.
 6. Pobieranie pakietu APK Microsoft Edge

  WAŻNE: Chcąc zainstalować aplikację ze źródła zewnętrznego, czyli pakiet APK, w ustawieniach bezpieczeństwa systemu Android musimy wyrazić na to zgodę. W innym wypadku instalacja takiego pliku nie będzie możliwa.

 7. Aplikacja zostanie zainstalowana w ciągu kilkudziesięciu sekund. Następnie do ekranu startowego zostanie dodana ikona, a sama przeglądarka Microsoft Edge powinna uruchomić się automatycznie.
 8. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy konto użytkownika, na którym będą synchronizować się zapisane strony czy historia przeglądania. To ważny element, ponieważ po połączeniu urządzenia z Androidem z komputerem z Windows 10 zmiany wprowadzone w przeglądarce mobilnej będą widoczne w programie klasycznym i odwrotnie.
 9. Ekran logowania do Microsoft Edge


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Edge na Androidzie