HoloLens z możliwościami manipulacji oburącz i dynamicznymi kafelkami 3D

HoloLens z możliwościami manipulacji oburącz i dynamicznymi kafelkami 3D

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:45
05.03.2018
1276 wyświetleń

Od ostatniej dużej aktualizacji oprogramowania HoloLens minął już ponad rok. Jak się jednak okazuje, Microsoft pracuje nad kilkoma nowościami, które niedługo dane będzie przetestować Insiderom. Wśród nich znajdą się dynamiczne kafelki w 3D, Fluent Design, WebVR, tryb Research i genialne w swojej prostocie wsparcie dla manipulacji obiektami dwoma rękami. Zobaczmy, jak to wygląda w praktyce.

HoloLens

Skąd taka przerwa w aktualizowaniu HoloLens? Przez cały 2017 r. zespół Mixed Reality Team w Microsoft miał się skupiać na pracy nad rozwojem VR, czego efekty widać choćby w Fall Creators Update. Szykuje się jednak nowa aktualizacja, którą potwierdził Jesse McCulloch, jeden z organizatorów HoloDevelopers Summit. Wiemy już, co się w niej znajdzie:

  • Dynamiczne kafelki w 3D: jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji, oznaczająca możliwość interakcji aplikacji z powłoką.
  • Wsparcie dla manipulacji obiektami dwoma rękami: wsparcie to rozwija się na GitHubie Mixed Reality Toolkit (dawniej HoloToolkit) i nie jest do końca jasne, czy autorem rozwiązania jest społeczność, czy Microsoft. Tak czy inaczej manipulowanie zawartością za pomocą obu rąk wygląda świetnie!
  • HoloLens

  • Tryb Research: to odpowiedź na prośby deweloperów, którzy pragną wyjść poza pozorne ograniczenia HoloLens. Tryb ten ma umożliwiać dostęp do surowych danych z sensorów urządzenia.
  • Fluent Design w interfejsie menu: nazywany często interfejsem, Fluent Design System jest tak naprawdę filozofią lub językiem designu, który Microsoft zarówno wprowadza do swoich aplikacji, jak i udostępnia deweloperom za pośrednictwem ogólnodostępnych narzędzi. Teraz będzie on widoczny również w HoloLens.
  • WebVR: format ten debiutował w zeszłym roku w przeglądarce Edge dla Windows 10. Przykładu zawartości WebVR możecie doświadczyć tutaj. Na czym dokładnie polegać będzie ta implementacja w HoloLens? Tego niestety jeszcze nie wiadomo.

Wymienione nowości jako pierwsi testować będą Insiderzy. Nie jest jasne, kiedy aktualizacja dotrze do pozostałych użytkowników HoloLens.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/hololens-update-coming-2-handed-manipulation-3d-live-tiles/

Polecamy również w kategorii HoloLens