Harman Kardon ujawnił pełną specyfikację głośnika z Cortaną

Harman Kardon ujawnił pełną specyfikację głośnika z Cortaną

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:48
28.07.2017
1622 wyświetlenia

Dwa miesiące temu na targach Computex 2017 Microsoft przedstawił pierwszy napędzany przez Cortanę głośnik domowy - Harman Kardon Invoke. Do tej pory pokazywano przede wszystkim wygląd urządzenia (na ładnie wykadrowanych i oświetlonych grafikach promocyjnych), zaś dane o parametrach były raczej szczątkowe. Harman Kardon zaczął ujawniać z biegiem czasu coraz więcej szczegółów praktycznie aż do teraz. Po zarejestrowaniu urządzenia w FCC wiemy już o nim wszystko.

Harman Kardon Invoke

Co warto wiedzieć o pierwszym samodzielnym głośniku zamieszkanym przez Cortanę? Zacznijmy od jego parametrów fizycznych. Urządzenie jest wysokie na 24,2 cm i szerokie na 10,7 cm, waży 1 kg. Uwagę zwraca dość niski pobór mocy, wynoszący 1,89W/2,88W w zależności od tego, czy włączony jest mikrofon. Jeśli chodzi o parametry odsłuchowe, Invoke odtwarza dźwięk w z zakresie 60-20kHZ (6dB). Na pokładzie znajdują się trzy głośniki niskotonowe 1,75" (45 mm) i trzy wysokotonowe 0,5" (13 mm). Łączność z urządzeniem można nawiązać za pośrednictwem Bluetooth (4.1) oraz Wi-Fi (802.11b/g/n/ac, 2,4GHz/5GHz). Wspierane formaty audio to AAC, MP3, Vorbis, FLAC, WMA i WAV.

Harman Kardon Invoke

By lepiej zrozumieć działanie głośnika i poznać jego budowę, przyjrzyjmy się kolejnej grafice. Jako że mamy do czynienia ze swego rodzaju bryłą obrotową, wiele elementów jest dostępnych niezależnie od tego, w którą stronę ją skierujemy. Na szczycie znajdują się mikrofony i panel dotykowy, a tuż pod nimi pokrętło regulacji głośności. Na samym dole umieszczono diodę sygnalizującą stan połączenia Wi-Fi. W podstawie ukryto zaś gniazdo zasilania i port Micro-USB (przeznaczony właściwie tylko do celów serwisowych). Na tylnym panelu znajdziemy z kolei dwie kontrolki - włącznik/wyłącznik mikrofonu oraz przycisk łączenia Bluetooth.

Harman Kardon Invoke

Invoke ma wejść na rynek jeszcze w tym roku, debiutując w USA. Nim jednak nastąpi premiera, Harman Kardon będzie prowadził zamknięty program testów beta. Z nieoficjalnych informacji ma wynikać, że egzemplarze głośnika trafiły już w ręce pierwszych testerów. Więcej szczegółów na temat urządzenia można znaleźć na stronie z bazą wiedzy o urządzeniach z Cortaną.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/harman-kardons-first-cortana-powered-speaker-gets-fully-revealed-by-the-ffc

Polecamy również w kategorii Urządzenia