Halo Infinite najlepiej sprzedającą się grą w grudniu 2021

Halo Infinite najlepiej sprzedającą się grą w grudniu 2021

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:04
25.01.2022
1974 wyświetlenia

Halo Infinite najlepiej sprzedającą się grą na platformie Xbox w grudniu 2021 roku. Kultowym przygodom Master Chiefa wystarczyły zaledwie trzy tygodnie, aby zamknąć ostatni miesiąc roku na szczycie podium. Drugie miejsce należy do Call of Duty: Vanguard, a na trzeciej pozycji uplasowało się Madden NFL 22.

Halo Infinite to szósta edycja podstawowej serii cieszącej się ogromną popularnością na całym świecie. Gra jest powrotem do korzeni serii, a fabuła osadzona w półotwartym sandboksie skupia się głównie na eksploracji świata Zeta Halo i lore uniwersum. Pełna premiera gry z trybem pojedynczego gracza miała miejsce 8 grudnia 2021. Tryb multiplayer został udostępniony graczom już w listopadzie w formie otwartej bety. Taki ruch był związany z obchodami 20-lecia platformy Xbox. Tytuł otrzymał sporo pozytywnych recenzji, zyskując oceny 7.0 dla edycji PC i 8.4 dla wersji Xbox Series na portalu metacritic.com.

Premierze Halo Infinite towarzyszył ogromny hype. Poprzednia część serii - Halo 5: Guardians - miała miejsce aż sześć lat temu. Patrząc więc na wyniki sprzedaży z grudnia 2021 roku nie można się dziwić, że to właśnie Halo Infinite znalazło się na pierwszym miejscu. Warto zwrócić uwagę na Forzę Horizon 5, która dwa miesiące po premierze nadal sprzedaje się na bardzo dobrym poziomie.

Sprzedaż gier na platformie Xbox w grudniu 2021

W rankingu ujęto sprzedaż nośników fizycznych i dystrybucji cyfrowej w Stanach Zjednoczonych. Na liście wyróżnione zostały tytuły ekskluzywne dla platformy Xbox i PC.

 1. Halo Infinite
 2. Call of Duty: Vanguard
 3. Madden NFL 22
 4. Battlefield 2042
 5. Forza Horizon 5
 6. Far Cry 6
 7. NBA 2K22
 8. FIFA 22
 9. Assassin's Creed: Valhalla
 10. Call of Duty: Black Ops - Cold War

Międzyplatformowa sprzedaż gier w grudniu 2021

Halo Infinite świetnie radzi sobie również w rankingu międzyplatformowym. W grudniu 2021 lepszy wynik uzyskało tylko Call of Duty: Vanguard, dostępne też na PlayStation. W tym wypadku produkcja Microsoftu zajęła drugie miejsce.

W rankingu ujęto sprzedaż nośników fizycznych oraz dystrybucji cyfrowych Nintendo eShop, PlayStation, Xbox i Steam w Stanach Zjednoczonych.

 1. Call of Duty: Vanguard
 2. Halo Infinite
 3. Pokemon: Brilliant Diamon/Shining Pearl
 4. Madden NFL 22
 5. Battlefield 2042
 6. Mario Kart 8
 7. Marvel's Spider-Man: Miles Morales
 8. Mario Party Superstars
 9. NBA 2K22
 10. Animal Crossing: New Horizons

Rangingi prezentują dane ze Stanów Zjednoczonych. W tym wypadku wynik Halo Infinite nie powinien nikogo dziwić. Franczyza Halo i sam Master Chief są w Stanach częścią popkultury. Woskowa figura głównego protagonisty serii stanęła w muzeum Madame Tussaunds w Las Vegas, a samą postać Master Chiefa stawia się na równi z takimi bohaterami jak Spider-Man, Frodo Baggins czy Luke Skywalker. Etos Master Chiefa zawarty w historii Halo porównywany jest również do starożytnej Eneidy Wergiliusza, traktującej o wojnie i wojennych tułaczkach bohaterów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://venturebeat.com/2022/01/18/december-2021-npd-halo-infinite-has-strong-debut-on-the-sales-charts/

Polecamy również w kategorii Xbox