HTC Viveport teraz z obsługą urządzeń Windows Mixed Reality

HTC Viveport teraz z obsługą urządzeń Windows Mixed Reality

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:52
30.05.2019
1471 wyświetlenie

Viveport to jeden z rywali SteamVR, który obok oczywistego wspierania HTC Vive obsługuje też urządzenia Oculus Rift. HTC ogłosiło tymczasem wsparcie dla kolejnego ekosystemu VR - Windows Mixed Reality.

Viveport oferuje swoim klientom dwa rodzaje subskrypcji: Infinity Monthly (69 zł/miesiąc) i Infinity Annual (529 zł/rok), które można za darmo testować przez 14 dni. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy m.in. RUSH, Gun Club VR, Final Assault czy I Expect You To Die. Użytkownicy otrzymują dodatkową zawartość premium, jak Viveport Video, comiesięczne kupony, weekendowe promocje i darmowe gry. Jeśli chodzi o wsparcie dla WMR, zależy to przede wszystkim od deweloperów. To oni muszą je włączyć, dlatego nie wszystkie tytuły będą dostępne natychmiast. Usługa zacznie wspierać Windows Mixed Reality za niecały tydzień - dokładnie 5 czerwca.

Tego lata Viveport rozwija się, by objąć wszystkie główne urządzenia VR na PC, w tym rodzinę HTC Vive, Oculus Rift i Oculus Rift S, a niedługo też Windows Mixed Reality oraz Valve Index. Viveport Infinity oferuje wszystkim członkom niezrównaną wartość i wybór, jeśli chodzi o doświadczanie i odkrywanie zawartości VR. Ponadto łączymy deweloperów Viveport z rosnącym gronem odbiorców, by monetyzować ich zawartość.
– Rikard Steiber, President w Viveport
Jesteśmy podekscytowani, że nasi użytkownicy mają teraz dodatkową możliwość odkrywania niektórych z najlepszych treści, jakie VR ma do zaoferowania, w przystępnej cenie poprzez Viveport Infinity. Dodając wsparcie dla Windows Mixed Reality, Viveport wzmacnia ekosystem VR dla konsumentów i deweloperów.
– Dan Newell, Director Mixed Reality, Microsoft.

W sumie trudno się z entuzjazmem obu firm nie zgodzić, niemniej jednak wspomniane ceny są przystępne, ale dla klientów z USA, gdzie subskrypcja miesięczna to koszt rzędu 12,99 dolarów. Cena na polski rynek - 69 zł - naszym zdaniem nie została przemyślana i dostosowana do lokalnych realiów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/htcs-viveport-vr-app-store-to-support-windows-mixed-reality-headsets/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR