HP Reverb będzie najmocniejszym zestawem VR dla Windows

HP Reverb będzie najmocniejszym zestawem VR dla Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:18
19.03.2019
1264 wyświetlenia

HP był pośród pierwszych producentów urządzeń Windows Mixed Reality już w połowie 2017 roku. Teraz firma ogłasza kolejną generację HMD o pełnej nazwie HP Reverb Virtual Reality Headset – Professional Edition. Zdaniem producenta zestaw jest prawdziwym game-changerem, modelem referencyjnym, a jego powstanie dyktowane było potrzebą rozwiązania wielu problemów obecnych w VR, takich jak np. rozdzielczość czy pole widzenia. Na ile udało je się rozwiązać i co jeszcze Reverb ma do zaoferowania światu?

Jeśli chodzi o rozdzielczość, HP się nie oszczędzał. Reverb ma ją dwukrtonie wyższą niż poprzednik. Zamiast dwóch ekranów 1440x1440 mamy tu więc dwa wyświetlacze o rozdzielczości 2160x2160 (4,6 mln pikseli na oko), co pozwoli zapomnieć o pikselozie typowej dla pierwszej generacji zestawów. Pole widzenia wynosi natomiast 114 stopni. HP Reverb waży zaledwie 1,1 funta (niecałe pół kilograma), więc nie jest tak ciężki, jak inne HMD. Warto też wspomnieć o przeprojektowanej optyce, zintegrowanych słuchawkach z dźwiękiem przestrzennym i podwójnych mikrofonach kompatybilnych z inteligentnymi asystentami.

Konfiguracja urządzenia będzie prosta. Jest ono zintegrowane ze sparowanymi już kontrolerami ruchu poprzez Bluetooth (nie ma potrzeby samodzielnego parowania) i posiada wsparcie dla Windows Mixed Reality i Steam VR. Producent wspomina też o łatwych w czyszczeniu, wymienianych poduszkach twarzowych, które pozwalają komfortowo zakładać zestaw przez wielu użytkowników.

Z ponad 2500 doświadczeń VR (a ich liczba rośnie) Windows Mixed Reality nadal jest miejscem dla nowoczesnych innowacji, które fundamentalnie zmieniają to, jak pracujemy i się bawimy. Zestaw HP Reverb jest niesamowitym przykładem tego typu innowacji, który towarzyszy nam w dążeniu do wprowadzenia nowej ery komputeryzacji - ery rzeczywistości mieszanej - dla mas.
– Alex Kipman, Technical Fellow w Microsoft

HP Reverb Virtual Reality Headset – Pro Edition zadebiutuje pod koniec kwietnia w USA, a jego cena wynosić będzie 649 dolarów, tj. około 2450 zł. W skład zestawu wchodzą: HMD, 3,5-metrowy kabel do połączenia z komputerem, 6-metrowy kabel zgodny z HP Z VR Backpack, 2 kontrolery ruchu, wymienna poduszka twarzowa i adapter DisplayPort™ do mini-DisplayPort™.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://press.ext.hp.com/us/en/press-releases/2019/hp-unveils-cutting-edge-virtual-reality-headset-at-global-partner-conference.html

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR