Menu kategorii
 • HERE Maps z powrotem w Sklepie Windows Phone

  HERE Maps z powrotem w Sklepie Windows Phone

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:18
  25.01.2016
  2760 wyświetleń

  W listopadzie ubiegłego roku aplikacje HERE Maps została usunięta ze Sklepu Windows (Sklepu Microsoft). Tłumaczone to było problemami technicznymi. Te najwyraźniej zostały rozwiązane, jako że kolekcja HERE Maps wróciła na swoje miejsce. To dobra wiadomość dla posiadaczy smartfonów z Windowsem - darmowa nawigacja znów jest dostępna.

  HERE Maps zostały uruchomione ekskluzywnie na Windows Phone i smartfonach Lumia w 2013 r. Technologia nawigacyjna została przejęta w 2008 r. od Navteq Corp, a następnie rozwijana pod szyldem Nokia Maps. HERE umożliwiało m. in. pobieranie map offline na długo, zanim wprowadziło to Google. W międzyczasie nastąpiło wiele zmian, wliczając w to przejęcie działu usług i urządzeń Nokii przez Microsoft oraz działu map przez Audi, BMW i Daimler. Wszystkie te perturbacje nie wpłynęły ostatecznie na samą aplikację, w tym także na jej istnienie.

  HERE

  Po kilku miesiącach nieobecności HERE Maps powracają w pełnej krasie. Znaczy to, że mogą z nich korzystać także te osoby, które dotąd nie miały zapisanej aplikacji na swych telefonach. Alternatywą była wówczas aplikacja Windows Maps, która de facto opierała się na technologii HERE. Mimo braku aplikacji w Sklepie, HERE Maps działały jednak tak, jak wcześniej, a z początkiem grudnia otrzymały nawet aktualizację. Jeśli więc nie zdążyliście pobrać aplikacji przed ich usunięciem ze Sklepu lub w międzyczasie straciliście do niej dostęp, dziś jest już okazja, by pobrać ją na telefon.

  Aplikacje HERE Maps, HERE Drive+ i HERE Transit pobierzemy za darmo z Windows Store. Dostępne są także wersje na Androida i iOS.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/here-maps-suite-returns-to-the-microsoft-store

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone