Google stworzy alternatywę dla Office Web Apps?

Google stworzy alternatywę dla Office Web Apps?

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
16:51
19.05.2013
2953 wyświetlenia

Google zamierza zaatakować internetowy pakiet biurowy Microsoftu Office Web Apps i wydać własne narzędzia, ale według firmy z Redmond obecny pakiet Google nie jest w stanie wyświetlać pełnej zawartości dokumentów zapisanych w formatach Microsoftu.

W czerwcu ubiegłego roku Google wydało pakiet biurowy QuickOffice z programami Quickword (Word), Quicksheet (Excel) i Quickpoint (PowerPoint). Narzędzia były dostępne na telefonach i tabletach z systemem Android, iOS, Blackberry i Symbian.

Według obecnych doniesień podawanych przez serwis ReadWrite, Google planuje wydanie przeglądarkowej wersji tego pakietu i chce przejąć część rynku należącą do Microsoftu posiadającego narzędzia Office Web Apps. QuickOffice wspiera formaty dokumentów znane z Microsoft Office, więc nie byłoby żadnego problemu, aby stworzyć aplikację do pracy w przeglądarce internetowej. Microsoft chcą zapewnić bezpieczeństwo swojemu produktowi i wskazując błędy Google zaznacza, że narzędzia Google nie są w stanie w pełni odtworzyć dokumentu stworzonego w desktopowej i internetowej wersji pakietu Microsoft Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://readwrite.com/2013/05/17/google-is-prepping-a-sneak-attack-on-microsoft-office

Polecamy również w kategorii Google